
18 i 19 września Australijka miała wystąpić w zawodach International Swimming League, ale z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 tak się jednak nie stało.
Wilson ogłosiła na istagramie w niedzielę, że nie będzie mogła rywalizować w Międzynarodowej Lidze Pływackiej we Włoszech, ponieważ została zabrana do szpitala „na dalszą opiekę i obserwację”.
Na swoim profilu instagramowym swój wpis o chorobie zaczęła od słów : Jestem ogromnie rozczarowana i zdenerwowana…
„Mimo że jestem podwójnie zaszczepiona i podjęłam odpowiednie środki ostrożności, to jednak złapałam wirusa. Kilka ostatnich miesięcy było szalonych i myślę, że przeciążenie fizyczne i psychiczne mogło sprawić, że stałam się bardziej podatna na zakażenie. Czuje że to pech ale wierzę że to niesamowita pobudka (..) Covid to poważna sprawa, a kiedy nadchodzi, bardzo mocno uderza. Byłabym głupia, gdybym powiedziała, że się nie bałam” – napisała Wilson w mediach społecznościowych.
W Tokio Wilson brała udział w trzech konkurencjach, zdobywając złoto w 4×100 freestyle kobiet i brąz w 4×200 freestyle.
_______________________





