• sport
  • technologia

29 października 2020

Deska eFoil do lewitowania nad wodą

Wznoszenie się w powietrzu nie jest zarezerwowane tylko dla wtajemniczonych, w dobie XXI w. stało się to możliwe i to w dodatku nad wodą! Deska eFoil została zaprojektowana tak, aby unosić się nad wodami, można nią pływać, a nawet latać, w dodatku nad akwenami, które objęte są strefą ciszy.

Utrzymanie kontroli nad deską eFoil odbywa się za pomocą bezprzewodowego ręcznego kontrolera.

Nie potrzeba już dłużej czekać na wiatr, na falę, by móc dumnie surfować po wodzie, z tą oryginalną deską można odnaleźć się w każdych warunkach pogodowych. Jest ona najmniejszą osobistą jednostką pływającą na świecie. Wystarczy minimalne doświadczenie w pływaniu na desce surfingowej, aby opanować obsługę eFoila w ciągu kilkunastu minut. Natomiast wszyscy, którzy dopiero zaczynają, muszą liczyć z godzinnym kursem pływania, jeśli można najlepiej pod okiem instruktora.

Deska ta gwarantuje nieziemskie doznania, ponieważ unosi się ona bezpośrednio nad wodą. Maksymalną prędkość, jaką można rozwinąć z eFoil to 40 km/h. Jednak jest ona raczej rekomendowana dla tych, którzy lubią zastrzyk adrenaliny. Jednak by móc sprawnie pływać wskazana jest odrobina pokory na desce. Ci, którzy opanowali eFoil w znacznym stopniu, mogą nie tylko korzystać z niej rekreacyjnie, lecz skakać, robić ciasne zwroty, czyli pełna ewolucja. Prędkość można regulować dowolnie, wybierając jeden z 15 poziomów prędkości na bezprzewodowym i niezatapialnym pilocie. Na desce można z powodzeniem „czillować” sobie na wodzie, tak więc możliwości są spore, by aktywnie spędzić czas na eFoil

Utrzymanie kontroli nad deską eFoil odbywa się za pomocą bezprzewodowego ręcznego kontrolera. Oferuje on łatwe sterowanie przepustnicą. Dodatkowo jest wodoszczelny i wodoodporny. W tym niezatapialny unosi się na wodzie oraz wyłącza deskę w razie zanurzenia w wodzie. Posiada ekran wyświetlacza LCD, widoczny jest na nim poziom naładowania baterii, ustawienia zasilania, alerty. Łączy się za pośrednictwem technologii bezprzewodowej Bluetooth, nie wymaga ładowania.


Jak działa deska eFoil?
Deski te wykorzystują zaawansowaną baterię litową (akumulator litowo-jonowy) do zasilania cichego elektrycznego silnika zamontowanego na stateczniku i skrzydłach, które wykonane są z włókna węglowego. Deska została wyposażona w bezprzewodowy kontroler bluetooth, dlatego mamy kontrolę nad mocą silnika oraz nad prędkością poruszania się po wodzie. Montaż deski nie jest trudny, dlatego każdy poradzi sobie z tym bez problemu. Deska lewituje nad wodą, dlatego robi jeszcze większe wrażenie podczas pływania, gdyż mamy uczucie unoszenia się nad wodami. Musimy pamiętać, że deska eFoil jest całkowicie elektryczna, nie emituje żadnych spalin, nie robi hałasu, a jeśli chodzi o konserwację, wymaga naprawdę niewielkiego nakład pracy.

Różne rozmiary desek eFoil.
Gdy już zdecydujemy się na deskę eFoil, do wyboru będziemy mieć parę rozmiarów. Deska eFoil 4’4″Pro-jest to mniejszy rodzaj deski, który umożliwi nam swobodne kołysanie oraz wykonywanie bardziej agresywnych zwrotów. Instruktorzy mówią wprost:” Gdy lewitujesz nad wodą, masz wrażenie, że poruszasz się w powietrzu tylko na samej folii.” Ta opcja deski jest zaawansowana, wymaga już doświadczenia. Deska eFoil 5’0″ Sport-ta deska jest idealna do robienia wszystkiego, co tylko można robić nad wodą. Deska eFoil 5’6″ Cruiser-ta deska jest najłatwiejsza , zapewnia dużą stabilność na wodzie, wiele emocji i dobrą wydajność. Na tej desce jest bardzo stabilnie. Deska eFoil 6’2″ Explorer-sportowa wersja nieco trudniejsza dla początkujących z deskami eFoil, jednak na niej można spełnić każde swoje marzenie co do surfowania.


Skrzydła do deski eFoil
Aby sprawnie poruszać się na wodzie, do każdej deski eFoli niezbędne są jednoczęściowe skrzydła. Skrzydła unoszą nas i nadają stabilności, zapewniają zwiększoną wytrzymałość i hydrodynamikę. Skrzydła są łatwe w montażu i zapewniają lepszą ochronę.  

Autor; Redakcja

Zdjęcia; www.liftfoils.com