• PODRÓŻE
  • POLSKA

18 listopada 2020

Życie jak "w Bańce"

Marzenia się spełniają - to refren znanej nam wszystkim piosenki, która nawołuje do spełnienia swoich marzeń. A co, gdyby znaleźć się w samym środku kuli ? Być bohaterem własnych marzeń i ukryć się na jakiś czas w przezroczystej bańce? Co prawda w środku bańki nie znajdziemy śniegu ani brokatu, lecz z całą pewnością będzie dosyć magicznie i niepowtarzalnie.

Miejsce jak z „Bańki”

Zaledwie kilkanaście kilometrów od Łodzi, w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, z daleka od zgiełku i hałasu miejskiego istnieje glamping nie z tego świata. Tam można spotkać łóżko pod baldachimem gwiazd, obserwując z niego wschody i zachody słońca. Przezroczysta bańka wygląda nieco kosmicznie, jak dom dla astronautów, jednak jest bezpiecznym namiotem wyposażonym w łóżko, stolik, fotel, teleskop, dzięki któremu możemy podziwiać niebieski firmament. W tym miejscu znajdziemy wytchnienie, będziemy mogli zanurzyć się w lekturze, lub spędzić czas na nierobieniu niczego. Miejsce przepięknie urządzone, ogród ze stawem dodaje całości uroku, a dziki kicający lokator zagląda na nas z zaciekawieniem przez przezroczystą kulę. Można śmiało powiedzieć, że lepsze łóżko z tsyiącami gwiazd na niebie, niż pięciogwiazdkowy hotel.

Jak powstało „w Bańce” i czym są bańki?

Miejsce „w Bańce” jest obiektem, który oferuje noclegi w luksusowych przezroczystych namiotach w kształcie bańki. Niepowtarzalny klimat nocowania, gdzie gości od tysiąca gwiazd na niebie dzieli transparentny materiał bańki. To jedyne takie miejsce w Polsce. Pomysł powstał na podstawie coraz popularniejszego trendu, jakim jest glamping( glamorous camping — luksusowy kemping). Tutaj można obcować z naturą w komfortowych warunkach. Do dyspozycji jest kilka baniek. Bańka Bitcoin- częściowo przezroczysta, położona nad stawem, znajdziemy w niej fotel „kokon”. Bańka Zen — całkowicie przezroczysta, jest ona nieco bardziej ukryta i dookoła otoczona roślinami. Bańka „Forest i Dream” tej samej wielkości, umieszczone są w lesie. Bańka „Milky Way”, podobnej wielkości co Bitcoin, również posiada „kokon”. Całość po prostu zapiera dech w piersiach, wygląda jak nowoczesne osiedle nie z tego świata. Z całą pewnością spędzimy tam niezapomniane chwile, które zapiszą się trwale w naszej pamięci.

Udogodnienia w obiekcie.

Gdy zdecydujemy się na wspaniałe nocowanie, będziemy mieć również dostęp do prywatnej łazienki dla każdej z baniek, w pełni wyposażonej kuchni (kawa i herbata). Darmowy parking, grill gazowy, jacuzzi, hamak, jak i dostęp do drewnianego domku z tarasem. Obiekt przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich. Podczas pobytu ” w Bańce” można zamawiać śniadania i kolacje, o czym szczegółowo należy przeczytać na stronie https://www.wbance.pl/.

Autor; Redakcja

Zdjęcia; instagram @wbance.pl