18 grudnia 2020

Kiedy już upadnie znaczna część restauracji i hoteli, to kto je przejmie?

Handlarze, instruktorzy narciarscy, sprzedawcy oscypków, czy mówiąc otwartym językiem rodziny członków PiS i znajomi królika? Zdaje się, że przygotowywana jest wielka wyprzedaż. Wszystko wskazuje, że Gołębiewski szykuje się do odstrzału jako pierwszy, bo rząd Polski doprowadził go na skraj bankructwa. Bo to co jest wielkie może przynosić wielkie zyski, ale w czasie kryzysu przynosi również gigantyczne straty.

fot. Hotel Gołębiewski/fb

Może wreszcie wszyscy zrozumieją o czyj interes tutaj chodzi. Na sam COVID zmarło już ponad 24 tys. ludzi, a w rzeczywistości wiele więcej i jak dotychczas nikt specjalnie się tym nie przejmował. Dlaczego premier, który już dwa razy wygrywał z wirusem, nagle udaje przerażonego? Przecież setki ludzi umiera co dzień od miesięcy.

Czy rzeczywiście celem zamykania części gospodarki jest ratowanie zdrowia Polaków, czy raczej napełnianie kieszeni złodziei, którzy zaczną szabrować tych, którzy kolejnej fali zamykania gospodarki nie przetrwają i już dzisiaj szacuje się, że nawet 40% restauracji może upaść. Klienci tego nie zauważą, ponieważ kiedy ta histeria już się skończy to większość z nich się otworzy, ale zrobią to już inni właściciele, którzy je odkupią za grosze, bo większość obecnych właścicieli odda je za każde pieniądze, byle spłacić chociaż część długów.

Bo tam gdzie nie ma przychodów, tam w ich miejsce pojawiają się długi. 25 lat funkcjonuję w biznesie i wiele takich rzeczy już widziałem. Nigdy jednak nie widziałem, żeby działo się to w sposób systematyczny, planowy i na taką skalę. Biznes nie znosi próżni. Tam gdzie ktoś upada, tam pojawia się ktoś inny. Po co wykładać dużą kasę na rozruch biznesu, kiedy można kupić za grosze rozkręcony biznes wraz z klientami.

Znów pójdziecie do tych samych restauracji, do tych samych klubów fitness i do tych samych hoteli i będzie wam się wydawać, że wszystko jest po staremu. Bo tak będzie. Wszystko będzie po staremu, oprócz właścicieli. Tak się to robi w kryzysie, tak się wykorzystuje kryzysy i po to się wywołuje kryzysy. Mały złodziej wyrwie na lewo państwową kasę i kupi za nią dobrą restaurację, albo klub fitness. Średni złodziej kupi za grosze upadły hotel.

Duży złodziej kupi upadłą sieć dużych hoteli. Szef złodziei kupi całe państwo, bo przecież te miliardy, którymi rozrzuca się rząd są pożyczane od lichwiarzy i bądźcie przygotowani na narodową spłatę wielkich długów, które całe pokolenia będą spłacać i nigdy ich nie spłacą, ponieważ po drodze kolejne rządy zaciągną kolejne długi, ku uciesze idiotów. Żeby nie było, że znów ktoś tworzy teorie spiskowe, to niech każdy sprawdzi przy pierwszej wizycie w restauracji, czy hotelu, ile z nich ma nowych właścicieli.

Mamy już szpital narodowy, narodowy program szczepień, narodową kwarantannę, a to wszystko jest narodowym złodziejstwem, który ma na celu okradanie własnego narodu. Jednak nie przejmujcie się, na pewno nie upadnie żadna parafia. Jak oni to robią? Uczcie się od nich biznesu. Niczego nie produkują, niczego nie sprzedają, nie wystawiają żadnych faktur, żadnych paragonów i zawsze jest tam koniunktura.

Nikt się nie dziwi? Logiczne? Normalne? Bóg jest materialistą? Czy już rozumiecie jak łatwo jest was okraść? Jak bardzo jesteście bezradni? Premier pokazuje środkowy palec, na którym nosi obrączkę, a idioci oklaskują go gratulując pięknej obrączki. Niektórzy widzą to co im się pokazuje a ja widzę, to co widzę.

Autor; Ryszard Tutko

_______________________