21 grudnia 2020

Prośba o pomoc - Hotel Vincent z Kazimierza Dolnego

Od wielu tygodni ponad 30 branż - z powodu obostrzeń, nie prowadzi działalności, lub ratuje się jak tylko może... w konsekwencji kolejne firmy doprowadzane są do bankructwa. Decyzja o wprowadzeniu tzw. narodowej kwarantanny, czyli de facto drugiego twardego lockdownu sprawia, że wiele branż, na czele z branżą hotelarską, turystyczną, fitness, gastronomiczną, kulturalną i wieloma innymi, nie udźwignie już tego ciężaru. Zapamiętajmy ten moment dokładnie - jesienią i zimą 2020 rząd podjął decyzję o zamordowaniu wielu branż na bazie bezprawnie wprowadzanych obostrzeń.

O problemach w branży gastronomicznej czy hotelarskiej słyszymy już prawie codziennie. Narzucone obostrzenia i brak realnego wsparcia ze strony rządu nie zostawia już wątpliwości że to działanie doprowadzi do upadku kolejnych firm.

To moment aby teraz wspomagać się wzajemnie i wspierać na tyle ile potrafimy. Nie tylko duchowo ale również materialnie, tym bardziej że zbliżają się święta które w wielu domach będą obchodzone wyjątkowo smutno. Właśnie jednym z takich miejsc które potrzebuje wsparcia jest Hotel Vincent i Restauracja Botanika z Kazimierza Dolnego.

Oto jak właściciel opisuje całą sytuacje;

Chciałabym Was dziś bardzo prosić o wsparcie, ponieważ tworzone przeze mnie przez lata z miłością i pasją Hotel Vincent i Restauracja Botanika mogą zaraz zniknąć. O ile w czasie pierwszego lockdownu udało się zrobić porządki i wprowadzić nowe pomysły, teraz to przeciągające się zamknięcie, bez pomocy rządu pozbawia nas możliwości jakiegokolwiek funkcjonowania. Ten miesiąc to dla nas być albo nie być.

To wyjątkowo trudna sytuacja dla całego naszego zespołu i stałej rezydentki kotki Józi przyglądać się, jak nasze miejsce i praca pogrążają się w pustce codziennie. Upiekliśmy już pachnące pierniki, wnętrza wypełniają ozdoby ręcznie przeze mnie wykonywane co roku, brakuje tylko gości. Naszą ostatnią deską ratunku jest w tej chwili sprzedaż Bonów Podarunkowych na przyszłe lepsze dni. (..) być może ktoś z Waszych bliskich zdecyduje się nas wesprzeć i uratować od zniknięcia ..Jednocześnie z całego serca dziękuję Wszystkim, za wsparcie oraz moim wspaniałym pracownikom za zrozumienie i cierpliwość oraz wspaniała pracę od lat. Mam nadzieję, że uda mi się Wam odwdzięczyć. Info o bonach na naszej stronie www.hotelvincent.pl/

Autor; Redakcja

Zdjęcia; Hotel Vincent, Restauracja Botanika

______________________________________________________