30 grudnia 2020

Wyprodukujmy sobie kolejną teorię spiskową

Na przykład na temat tego, kto zarabia na szczepionkach a kto za to płaci. Szczepionka nie jest za darmo, jak niektórzy sądzą, bo nic na świecie nie jest za darmo. To nie państwo za nią płaci, bo państwo nie ma własnych pieniędzy, lecz finansowana jest z pieniędzy podatników. Pierwszy wniosek - za szczepionkę zapłacą podatnicy. Zresztą za leczenie również płacą podatnicy a nie państwo. Przy okazji możemy sobie odpowiedzieć na pytanie - dlaczego kuleje służba zdrowia?

Bo podatnicy jej nie finansują. Państwo jest winne tylko temu, że nie ściąga pieniędzy z podatników na finansowanie służby zdrowia, albo może inaczej – państwo ściąga z podatników, tylko daje na TVP i Rydzykowi zamiast służbie zdrowia. W przypadku szczepionki państwo również ściągnie z podatników i zapłaci koncernom farmaceutycznym.

Co jest bardziej korzystne dla koncernów farmaceutycznych, to żeby każdy obywatel sam płacił za szczepionkę, czy żeby zrobiło to państwo? Z ekonomicznego punktu widzenia dla państwa jest to obojętne, ponieważ jest tylko pośrednikiem. Jednemu zapłaci, z innego ściągnie.

Dla koncernu farmaceutycznego nie jest to obojętne, ponieważ gdyby obywatele musieli płacić z własnej kieszeni za szczepionkę, to wielu by odmówiło i wtedy do koncernów popłynęłoby mniej pieniędzy. Państwo występuje więc tutaj z jednej strony w roli przedstawiciela handlowego a z drugiej strony w roli żyranta.

Niejako gwarantuje, że koncerny farmaceutyczne dostaną swoje pieniądze i to w większej ilości. Kiedy państwo refunduje niektóre leki, to również płacą za to podatnicy. Niekoniecznie ci, którzy z tego korzystają, ale na tym polega solidarność społeczna i po to się skupiamy w gromady, żeby sobie zapewnić poczucie bezpieczeństwa.

Dzisiaj TVN pokazało program z życia w Wuhan, skąd pojawił się wirus. Tam życie toczy się już normalnie. Zapomnieli o wirusie. Wystarczy sobie poskładać kilka elementów i mamy gotową teorię spiskową. Wszystko powyżej, to są fakty. Niczego nie zmyśliłem. Konkluzję opracujcie sobie sami i sami ją sobie obalcie.

Autor; Ryszard Tutko

______________________________