11 lutego 2021

Od połowy lutego działalność wznowi branża hotelowa i kulturowa z 50% ograniczeniem miejsc

Od 12 lutego na dwa tygodnie otwarte mają zostać hotele. Jednak z obłożeniem do 50 procent posiadanych miejsc noclegowych. Otwarte zostaną także, kina i teatry również z takimi samymi restrykcjami.

Podczas konferencji prasowej rząd poinformował o otwarciu polskiej gospodarki na dwa tygodnie. Otwarte zostaną między innymi stoki, baseny, hotele. Najbardziej poszkodowana branża gastronomiczna i fitness nie zalicza się do tej grupy.

„Jutro, otwierając hotele, zrobimy kolejny krok ku odmrażaniu gospodarki. Cieszę się, bo z pełnym przekonaniem rekomendowałem rządowi to rozwiązanie. Przedstawicielom branży dziękuję za współpracę, cierpliwość i poważne traktowanie obostrzeń sanitarnych” – napisał w czwartek na Twitterze wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

„Widać, jak agresywnie zachowuj się wirus. Widać, że nie możemy pozwolić sobie na szerokie luzowanie. Powrót do całkowitej normalności gospodarczej byłby przedwczesny. Stopniowość jest podstawową cechą naszego postępowania” – powiedział natomiast Morawiecki.

Oprócz hoteli i miejsc kultury zostaną również otwarte baseny, stoki narciarskie, boiska sportowe, korty tenisowe. – „Otwieramy sport na zewnątrz, korty, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny. Apelujemy o odpowiedzialność – reżim sanitarny musi być bezwzględnie przestrzegany” – powiedział Minister Kultury i Wicepremier Piotr Gliński.

Wicepremier Jarosław Gowin zwrócił się do przedstawicieli branży u progu bankructwa czyli gastronomicznej i fitness; – „Rozwiązania zaprezentowane przez premiera to przykład odpowiedzialnego, stopniowego rozmrażania gospodarki. Pozostaną branże nadal objęte obostrzeniami jak gastronomia, czy siłownie. Przedstawicieli tych branży proszę o cierpliwość” – apelował.

Autor; POKOLENIEX

Zdjęcie: Rhema Kallianpur na Unsplash

______________________________________________