4 marca 2021

Młoda nauczycielka z Leszna umarła tydzień po zaszczepieniu przeciwko koronawirusowi

Nie żyje 36-letnia nauczycielka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie (woj. wielkopolskie). Wcześniej otrzymała dawkę preparatu przeciwko koronawirusowi. Kobieta zmarła w poniedziałek 1 marca nad ranem. Sprawę bada prokuratura.

Jak informuje elka.pl, 36- letnia nauczycielka uczyła technologii żywienia w leszczyńskiej szkole. Sprawa jest owiana wielką tajemnicą i coraz częściej mówi się o przyczynie śmierci jaką miało być szczepienie.

Prokuratura jest ostrożna ; „Wykonano wstępne czynności, w tym badanie pośmiertne . Czekamy na opinie biegłych i ewentualne dodatkowe wyniki badań” – powiedział portalowi elka.pl Przemysław Grześkowiak, Prokurator Rejonowy w Lesznie.

Jak podaje portal fakt.pl, śledztwo dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety. Z wstępnych ustaleń prokuratury powołującej się na opinie biegłego patomorfologa, wynika że zgon nastąpił z przyczyn chorobowych. Zlecono już dodatkowe badania histopatologiczne i toksykologiczne.

Prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, poinformował że, prokuratura nie wiąże obecnie szczepienia ze śmiercią kobiety. Nie ma jeszcze ostatecznej opinii dotyczącej sekcji zwłok. Ma być gotowa za trzy cztery tygodnie. Wtedy dowiemy się o przyczynie zgonu nauczycielki.

Pierwsze szczepienia na koronawirusa preparatem AstraZeneca nauczycieli w Lesznie odbyły się w połowie lutego. Wielu nauczycieli po przyjęciu preparatu skarżyło się na złe samopoczucie, wielu było zmuszonych do pozostania w domu na zwolnieniu lekarskim. Były to dreszcze, gorączka, zmiany skórne tak zwane pokrzywki.

36- letnia nauczycielka została zaszczepiona 22 lutego.

Autor; K.M

źródło; elka.pl,/ fakt.pl,/ leszno.naszemiasto.pl/

Obraz fsHH z Pixabay

_________________________