5 marca 2021

Sanepid, Krajowa Administracja Skarbowa i ponad 70 policjantów wkroczyło do warszawskiego lokalu "PiwPaw"

Lokal jest normalnie czynny i walczy jednocześnie z rządowymi obostrzeniami. Służby skonfiskowały cały asortyment z klubu oraz nakazały zamknąć pub. Wylegitymowano łącznie 53 osoby znajdujące się w środku.

„Asystowaliśmy przy czynnościach KAS i sanepidu, ale jednocześnie podjęliśmy interwencję we własnym zakresie, gdyż podejrzewaliśmy, że w lokalu sprzedawany jest alkohol bez wymaganych koncesji i faktycznie okazało się, że właściciel sprzedawał alkohol niezgodnie z warunkami zezwolenia” – przekazał podinsp. Robert Szumiata.

Policjant dodał, że właściciel lokalu nie posiadał zezwolenia na sprzedaż alkoholi wysokoprocentowych, zaś koncesja na piwo nie była opłacona. Właściciel lokalu Michał Maciąg oznajmił miesiąc temu, że otwiera działalność, ponieważ blokady związane z koronawirusem spowodowały ponad 1,5 mln długów i duże zaległości z nieopłaconymi fakturami.

Mężczyzna stoi na skraju bankructwa, a otwarcie biznesu na początku lutego było jego ostatnią deską ratunku. Przedsiębiorca poinformował, że służby działały na polecenie Wojewody Mazowieckiego – Konstantego Radziwiłła, powołanego na stanowisko w 2019 roku przez Mateusza Morawieckiego.

Autor; Dominik Serwacki

_________________________________