29 kwietnia 2021

Wielki gest Piotra Zielińskiego w stronę potrzebujących dzieci

Piłkarz Piotr Zieliński kupił dwa domy w powiecie ząbkowickim które wyremontował i przekształcił w miejsca pobytu dla potrzebujących dzieci. Działają jako domy dziecka pod stowarzyszeniem "Piotruś Pan" – od imienia reprezentanta Polski. To kolejny wielki gest piłkarza SSC Napoli i jego rodziców! "Mega szacunek" - czytamy w mediach społecznościowych.

Rodzice Piotra Zielińskiego opiekują się potrzebującymi dziećmi od blisko dwudziestu lat. Od 2002 roku prowadzą dwa domy dziecka w powiecie ząbkowickim.

Dzieci które trafiają do placówki są zazwyczaj z rodzin patologicznych i z problemami alkoholowymi. Reprezentant Polski od lat jest zaangażowany w pomoc dzieciom.

Gdy Piotr wraca do rodziny pomaga rodzicom w placówce, przywozi potrzebny sprzęt elektroniczny do nauki. Z chłopakami gra w piłkę nie tylko na boisku ale również na konsoli. Ojciec Piotra kilka lat temu wspominał początki ich działalności na rzecz potrzebujących dzieci w rozmowie z „WP SportoweFakty” mówiąc że Piotr jako dziecko był „przerażony”. Dopiero po czasie zżył się z „rodzeństwem”. 

Obecnie piłkarz Napoli nie obnosi się ze swoimi gestami, nie mówi o tym mediom, nie udziela szeroko komentowanych wywiadów. Skromnie się uśmiecha o pytania dotyczące placówek opiekuńczych. Radość dzieciaków jest dla niego największą nagrodą.

Skromny piłkarz ma niewątpliwie wielkie serce, z którego bije ogrom miłości dla zranionych przez życie dzieci. Często na aukcjach charytatywnych można wylicytować jego oryginalne koszulki meczowe z których dochód ze sprzedaży trafia do placówki.

Inni reprezentanci Polski również udzielają się w pomoc potrzebującym. Robert Lewandowski jest między innymi Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. 

Kuba Błaszczykowski założył Fundację Ludzki Gest której głównym celem jest pomaganie dzieciom i młodym ludziom, którzy potrzebują pomocy. Fundacja udziela pomocy finansowej na dopłaty do operacji, rehabilitacji, zakupu leków, turnusu rehabilitacyjnego oraz innych świadczeń związanych z poprawą życia dzieci chorych. Fundacja Jakuba Błaszczykowskiego Ludzki Gest wspiera również dzieci zdolne.

Natomiast Łukasz Piszczek mocno wspiera swój klub z Goczałkowic.

Autor; K.M