5 maja 2021

W Polsce rusza nowa sieć sklepów HalfPrice

We wtorek 4 maja ruszyły pierwsze punkty HalfPrice w galeriach Wroclavia, w Galaxy w Szczecinie, w Galerii Północnej w Warszawie, tyskim Gemini Park i polkowickim Parku Handlowym. Jeszcze w tym miesiącu mają zostać otwarte sklepy w Opolu, Zabrzu, Kielcach, Olsztynie i Bielsku-Białej.

Do końca roku liczba sklepów HalfPrice ma wzrosnąć do 60. Porównując np. do sieci TX Maxx, która mimo 12-letniej obecności na polskim rynku, ma jedynie 47 oddziałów, HalfPrice i jego 60 lokalizacji może okazać się pogromcą znanej marki. Warto również wspomnieć, że już na jesieni klienci będą mogli dokonywać zakupów również przez Internet.

Prezes grupy CCC, Marcin Czyczerski zachęca potencjalnych klientów do odwiedzania sklepów podkreślając, że dostępny asortyment będzie nie tylko tani, ale będzie sprzedawał markowe produkty po niższych cecnach.

Będzie to możliwe dzięki konceptowi off-price, czyli zakupu przez sklep towarów po niższych cenach niż hurtowe, a potem obniżaniu ich w sprzedaży. To cały sekret sieci bazujących na tym koncepcie.

Na całym świecie koncept off-price staje się coraz bardziej popularny i mamy nadzieję, że w naszym wydaniu zachwyci polskich klientów, a być może wkrótce także konsumentów z innych krajów regionu. Przygotowaliśmy się dobrze na to ogromne przedsięwzięcie i jesteśmy przekonani, że spotka się ono z dużym zainteresowaniem –powiedział Dariusz Miłek, szef rady nadzorczej Grupy CCC.

Sklepy będą oferować swoim klientom nie tylko odzież czy obuwie, ale też zabawki dla dzieci, kosmetyki, dodatki do domu czy dekoracje. Oferta sklepu ma być na bieżąco uaktualniana i dopasowywana do oczekiwać klientów.

Oferta ma być różnicowana i uzupełniana nawet kilka razy w tygodniu., co pozwoli trafiać nawet do najbardziej wymagających. Kolejnym atutem nowej sieci jest również rozmieszczenie lokali. Atrakcyjne lokalizacje pozwolą trafić do dużej grupy klientów i niezaprzeczalnie przyczynią się do rozwoju firmy.

Od dłuższego czasu grupa zmniejszała liczbę sklepów CCC. Te, które nadal funkcjonują zostały nieco zmniejszone i oscylują w granicach od 500 do 800 mkw. Zaoszczędzona przestrzeń ma służyć umiejscowieniu nowopowstałej sieci.

Wielu ekspertów zastanawiało się jednak, czy grupa zdoła podołać nowemu przedsięwzięciu i nie przepłaciło za nową inwestycję. Pomysłodawcy są jednak spokojni i podkreślają, że pandemia jest najlepszym czasem na powstanie sieci.

Promocji nowej sieci towarzyszyła kampania reklamowa, za której powstanie odpowiedzialni są fotograf niemieckiego pochodzenia Anton Gottlob i reżyser Daniel Jaroszek (pierwszy fotograf doceniony przez branżę reklamową w konkursie KTR). Przed obiektywem zobaczyliśmy takie modelki jak np. Anna Jagodzińska.

Debiut nowego konceptu odbył się jednak z małymi problemami i oskarżeniami o podróbki marki Supreme. Klienci zauważyli, że na metce jednej z koszulek znajduje się logo tej firmy, ale koszulka została wyprodukowana przez inny podmiot. Przedstawiciele HalfPrice po fali krytyki klientów zlikwidowali część produktów ze sklepu.

Mimo kontrowersji na samym początku zainteresowanie sklepem jest bardzo duże. W środę 5 maja HalfPrice był jedynym sklepem, do którego w warszawskiej Galerii Północnej ciągnęła się długa kolejka klientów.

Autor; Natalia Malessa

Photo by Arie Wubben on Unsplash/Photo by Fernando Lavin on Unsplash