8 sierpnia 2021

Wielki marsz wolnościowy w Katowicach pod hasłem: "Stop segregacji sanitarnej i zamykaniu Polaków"

7 sierpnia w Katowicach pod hasłami "Stop segregacji sanitarnej", " Chcemy być leczeni nie szczepieni", " My jesteśmy czwartą falą" "Stop zamykaniu Polaków", "Łapy precz od naszych dzieci" odbył się pokojowy, wolnościowy marsz "Wielkiego Śląskiego Marszu Wolności". Szacuje się że w proteście wzięło udział ok. dwadzieścia tysięcy osób.

fot/źródlo;twitter

Marsz zorganizowało siedem organizacji ze Śląska i Zagłębia: Strażnicy Wolności, Śląski Porządek, Polska To My Sosnowiec, Stowarzyszenie Polska Siła Jaworzno, Stowarzyszenie Serce Wolności, Śląska Husaria, Nowa Polska Ponad Podziałami.

Podczas konferencji prasowej zapowiadającej marsz organizatorzy deklarowali:

Wielki Śląski marsz wolności ma być pokazem siły i zjednoczenia naszego narodu. Jako suwereni jako wolni ludzie, korzystający w pełni ze swoich praw od przedstawicieli państwa Polskiego zwanych rządem żądamy:

Natychmiastowego zaprzestania łamania praw człowieka i obywatela zapisanych zarówno w konstytucji jak i wielu międzynarodowych aktach.

Zaprzestania segregacji narodu Polskiego z jakiejkolwiek przyczyny.

Żądamy niezwłocznego przedstawienia dowodów medycznych i dowodów naukowych które stanowią podstawę do tak drastycznych i wyniszczających decyzji.

Ponieważ takie żądania pojawiały się od początku ogłoszenia stanu epidemii w naszym kraju wielokrotnie, i wielokrotnie zostały bez merytorycznej odpowiedzi.

Jeżeli dowody te nie zostaną nam przedstawione w ciągu 7 dni żądamy ujawnienia winnych w naszej ocenie zbrodni przeciwko narodowi Polskiemu oraz bezzwłocznego ich osądzenia.

Nie będziemy robić tego sami, liczymy na organy policje, prokuraturę. Do momentu rozstrzygnięcia czy istnieją podstawy faktyczne i prawne wprowadzenia stanu epidemii w naszym kraju a nie jedynie medialny przekaz oparty na niejasnych przesłankach wystąpimy do władz miejskich.

W tej chwili występujemy do władz miejskich o ustanowienie zgodnych z obowiązujących w Polsce prawem aktów prawa miejscowego które zatrzymają trwające bezprawie.

W tym nielegalne w naszej ocenie decyzje polityczne takie jak: eksperymenty medyczne na dzieciach i osobach dorosłych, zakazane zarówno prawem Polskim jak i międzynarodowym.

Przymuszanie do szczepienia które na chwilę obecną przyjmuje formę manipulacji, wprowadzenia w błąd poprzez dezinformację oraz propagowanie mobbingu zarówno w pracy jak i sytuacjach życia codziennego.

Odbieranie dzieciom i młodzieży możliwości pobierania pełnowartościowej nauki oraz kontaktów z rówieśnikami.

Bezprawne ograniczenia swobód i wolności obywateli. Wyniszczanie gospodarki oraz wiele innych działań noszących znamiona bezprawia i godzących w przyrodzoną godność człowieka.

Niewolnictwo się skończyło już dawno temu a administracja jest powoływana przez naród w celu wykonywania jego woli a nie po to żeby dręczyć obywateli. Prawo jak wiemy może stać się bezprawiem.

Tego chcemy uniknąć. Jednocześnie piętnowanie ludzi , ujednolicając wszystkich jako antyszczepionkowców albo terrorystów bo i takie słowa się pojawiają w stosunku do ludzi protestujących.

Na podstawie jednego podpalenia punktu szczepień jest wysoce szkodliwe społecznie i powodować może kolejne nadużycia władzy.

Nasze stowarzyszenia stronią od oskarżania całego środowiska politycznego na podstawie przestępstw pojedynczych polityków.

Nie istnieje w prawie polskim taki konstrukt jak odpowiedzialność zbiorowa za przestępstwa jednostek.

Jako ludzie stosujący się do obowiązującego w Polsce prawa zdecydowanie się od takich incydentów odcinamy. – oświadczyła jedna z liderek organizatorów protestu.

Ten marsz ma być pokojową manifestacją przeciw bezprawiu które dzieje się w naszym kraju. Nie jesteśmy żadnymi antyszczepionkowcami.

Jesteśmy za wolnością wyboru i niezakłamywaniu rzeczywistości. Jesteśmy za prawdą i klarownym przedstawieniem faktów wszystkich za i przeciw.

Tak żeby każdy obywatel naszego kraju mógł podjąć właściwą dla siebie decyzję. My jako ludzie wolni nie chcemy żadnej segregacji sanitarnej a tym samym paszportów covidowych.

Sprzeciwiamy się eksperymentom medycznym, wykonywanym na nas i naszych bliskich, obciążaniu nas karami niezgodnymi z prawem i konstytucją.

Będziemy stawiali opór bezprawiu i każdej krzywdzie na obywatelach a tym smaym będziemy walczyć o lepsze jutro naszych bliskich i rodzin.

Bądźmy jednością nie tylko na marszu ale każdego dnia.

Faktem w naszym kraju stała się segregacja ludzi na tych mniej lub bardziej uprzywilejowanych, tych którzy mogą więcej i tych którzy mogą mniej.

Tych którzy mogą być wszędzie i tych którzy nie wszędzie zostaną wpuszczeni. Jest to spowodowane planem wprowadzenia certyfikatów, wprowadzania nieprzymusowego przymusu zażywania zastrzyków, nasz marsz jest sprzeciwem wobec tych segregacji.

Uważamy że każdy człowiek ma prawo wyboru do tego czy do jego organizmu coś się wprowadzi czy nie. Niestety w tym momencie jest to maksymalnie łamane. – oświadczyli organizatorzy protestu.

Uczestnicy demonstracji zgromadzili się w południe przy Pomniku Powstańców Śląskich, później trzymając w ręku flagi państwowe i banery z hasłami ruszyli dalej ulicami miasta.

Rozwinięto również kilkudziecięciometrową biało-czerwoną flagę Polski, którą niesiono idąc ulicami miasta.

W tłumie można było zauważyć mężczyznę który jadąc rowerem ciągnął trumnę z napisem „Tu spoczywa dorobek mojego życia”.

Były też transparenty z napisem; „Trzecia dawka będzie tak samo skuteczna, jak dwie poprzednie”, „Fałszywa pandemia”, „Zakrzep się”, „Rząd zabija.

Paraliż służby zdrowia 75000, zgony poszczepienne 1121″,”Wolna Polska”, „Łapy przecz od naszych dzieci”, „My jesteśmy czwartą falą”.

Niektórzy demonstranci ubrani byli w t-shirty z napisem „Oto mój paszport covidowy”, z wyprostowanym środkowym palcem.

Autor; K.M