9 września 2021

"Bart" Sosnowski nie żyje, artysta miał 38 lat

Nie żyje "Bart" Sosnowski, muzyk bluesowy, kompozytor i gitarzysta, nominowany do Fryderyka . Zmarł niespodziewanie w środę 8 września w wieku zaledwie 38 lat.

fot.screen/bartsosnowski/instagram

„Bart” Sosnowski, tak naprawdę Bartek Sosnowski. Znany przez swój charakterystyczny, zachrypnięty wokal, często porównywany był do Toma Waitsa i Joe Cockera. Wykonywał muzykę z pogranicza roots rock, blues z elementami country. Grał również na banjo i instrumentach perkusyjnych.

W 2018 roku wydał swój debiutancki album „The Hand Luggage Studio”. Rok później dołączył kolejny album „Tylko się nie denerwuj” do którego wszystkie teksty napisała jego partnerka Aleksandra Górecka, z którą artysta ma syna Leona. Był nominowany do Fryderyków 2020 w kategorii album roku blues. W Radiu Baobab współprowadził audycję „Barszcz Sosnowskiego, czyli Górecka i Sosnowski trują o muzyce”.

Artysta zdobył wiele nagród, między innymi 2 miejsce w kategorii Odkrycie Roku magazynu „Twój Blues”. Reprezentował Polskę na European Blues Challange 2020 w Holandii.

Artysta wystąpił min na: Enea Spring Break, Suwałki Blues Festival, Polish Blues Challange czy Blues Maraton. Był także gościem Męskiego Grania.

Smutną wiadomość potwierdziła żona Bartka: „Wczoraj odszedł od nas Bart Sosnowski. Pirat wypłynął w najdłuższy rejs…. Dla nas zawsze będzie niedaleko stąd. Oli serce pękło na milion kawałków…”.

Dotarła do mnie rano okropnie smutna wiadomość- nie żyje Bartek Sosnowski! Mój młody kolega, który zaprosił mnie do wspólnego zaśpiewania szalonej piosenki HEJ! Niezwykły, nietuzinkowy głos, wielki talent muzyczny i przemiły człowiek. Szok, absolutny szok! Nie tego, Bartku się spodziewałam! Raczej czekałam na szalony rozwój twojego talentu i kariery, nie na takie wieści…przecież to był dopiero początek twojej muzycznej podróży!- napisała Małgorzata Ostrowska na swoim fb.

„Otrzymaliśmy wstrząsającą informację o śmierci Bartka Sosnowskiego. Młody artysta występował w studiu Agnieszki Osieckiej podczas koncertu debiutów, a także wielokrotnie ze swoją muzyką gościł na naszej antenie. Trudno się pogodzić z tą informacją” – napisano na stronie Programu 3 Polskiego Radia.

Wczoraj na Instagramie artysty zapowiadany był jego nadchodzący koncert, który miał się odbyć 20 września w warszawskim klubie.

Przyczyna śmierci nie jest na razie znana.

RIP

_____________________