9 września 2021

Kolejna edycja wystawy "Targi Rzeczy Ładnych"

Już w ten weekend 11-12 września w Centrum Praskim Koneser w Warszawie odbędzie się kolejne wielkie święto nowego designu. W kolejnej edycji wystawy "Targi Rzeczy Ładnych" będzie można podziwiać prawie 200 niesamowitych wystawców.

Tylu premier i debiutów nie widzieliśmy od bardzo dawna. A do tego oczywiście najlepsze marki i największe nazwiska. Projektanci i ilustratorzy, których spotkanie na żywo to prawdziwa przyjemność. – napisali organizatorzy na oficjalnym profilu fb.

Targi są projektem który łączy otwartą dla wszystkich część targową, w ramach której swoje produkty pokazują najlepsze polskie firmy i projektanci, z warsztatami, prezentacjami i panelami dyskusyjnymi.

Podczas dwudniowej imprezy każdy może zapoznać się z najlepszym wzornictwem przedmiotów codziennego użytku – mebli, elementów wyposażenia wnętrz, lamp, ceramiki, tkanin i kupić na miejscu oryginalne produkty najciekawszych polskich marek.

Obecna kolekcja nietuzinkowych wystawców robi wrażenie, oto kilka niezwykłych propozycji;

1.Totalny sztos! Klasyczna porcelana z Ćmielowa ale z tzw. trzeciego gatunku. Tysiące ton takiej porcelany trafiają co roku na całym świecie na przemiał, jako odpad – mimo, że niczego im nie brakuje. Porcelana została „przerobiona” artystycznie przez Arkadiusza Szweda. Do kupienia na wagę.

2. Plakaty Kasi Lisiak „Pan Lis” to nie tylko plakaty. To osobowość i sposób patrzenia na świat. Jej ilustracje to często osobiste manifesty o sprawach najzwyklejszych i tych najwznioślejszych jednocześnie. O miłości, o przyjaźni, o kobiecości, o rolach społecznych. A robi to wyrazistym, niepodrabialnym wizualnym językiem, w którym słowa mieszają się rysunkami i tworzą wyjątkową, rozpoznawalną całość.

3. Rodzinna Manufaktura w Łasku, w której od 30 lat po okiem mistrza Andrzeja Petersona zespół rzemieślników tworzy wysokiej jakości produkty. Ich kolorowe umywalki wykonywane są ręcznie z konglomeratu kwarcytu i dolomitu, przez co są odporne na zarysowania i przyjmują temperaturę otocznia. Zespół projektantów tworzy personalizowane rozwiązania, a wybierać można z 200 kolorów.

4. Bori Studio to autorska pracownia ze Śląska która z pasją próbuje różnych materiałów i form. Wszystkie produkty powstają od początku do końca w ich warsztacie – niezależnie, czy są to betonowe doniczki, drewniane biurka, czy zaskakująco lekkie drewniano-stalowe kawowe stoliki. Widać w ich działaniach umiłowanie prostoty i szacunek dla materiałów.

5. Desiva to nowa polska manufaktura, która stalowe tworzywo ubrała w formę imponującej kolekcji mebli do każdego wnętrza. To manifest prostoty i ostateczny cios w przaśną metaloplastykę. Mnóstwo tu smaku, wyczucia i odwołań do klasyki. Każdy kolejny wzór zachwyca uniwersalnością, delikatnością, prostotą i elegancją.

Źródło/zdjęcia; Targi Rzeczy Ładnych/facebook

______________________________