21 października 2021

Rusza unikatowy projekt turystyki medycznej w Polsce

Hotel na Warmii i Mazurach będzie wdrażał pilotażowy projekt turystyki medycznej. Pierwszy turnus odbędzie się już w grudniu.

Hotel w którym można skorzystać z kompleksowych usług medycznych i przy okazji wypocząć jest pomysłem Warmińsko-Mazurskiej Organizacji Turystycznej, promującej turystykę medyczną.

Unikatowy projekt na skalę Europy

Każdy, kto zdecyduje się na turystykę medyczną będzie miał możliwość skorzystania ze wszystkich atrakcji hotelu który wdraża ten innowacyjny pomysł. Goście – pacjenci będą mogli zrobić na miejscu potrzebne badania medyczne. Program ma służyć ożywieniu turystyki w regionie Warmii i Mazur oraz zachęcić turystów do przyjazdu także poza sezonem.

Do przyjęcia pierwszych gości-pacjentów przygotowuje się obecnie hotel w Rynie. To pierwszy obiekt w regionie, który wdroży do swojej oferty nowatorski projekt turnusów medyczno- wypoczynkowych.

Pierwszy turnus kardiologiczny odbędzie się już w grudniu 2021 roku. Podczas 7-dniowego pobytu zostaną wykonane następujące zabiegi:

Szeroki pakiet badań krwi wykonany przez renomowaną sieć labolatoriów Diagnostycznych.

Holter EKG. Najwyższej jakości sprzęt do długotrwałego monitorowania EKG w oparciu o sieć GSM zapewniający ciągłą 24/7 analizę sygnału EKG przez doświadczonych specjalistów. Najwyższej jakości aparaty holtera i EKG szwajcarskiej firmy.

Echo serca- badanie wykonane przez doświadczony personel.

Codzienne monitorowanie podstawowych parametrów organizmu.

Rozwiązanie ma opierać się głównie na telemedycynie/teleporadach ale przy pacjentach-turystach będzie również wykwalifikowany personel medyczny.

Koszt siedmiodniowego turnusu dla jednej osoby dorosłej wynosi 3 999 PLN. Dzieci do lat 5 bezpłatnie ( w pokoju rodziców).

W przyszłości pojawią się również nowe turnusy, na przykład dietetyczne. Do projektu dołączą w niedalekiej przyszłości kolejne hotele w regionie. To zupełnie nowe podejście do wypoczywania i leczenia.

__________________________