23 listopada 2021

Zmarł burmistrz Połańca Jacek Tarnowski

Informacje o śmierci 54- letniego Jacka Tarnowskiego potwierdził w Radiu Kielce, przewodniczący rady miasta Połańca Stanisław Lolo.

Fot/Fb

Jacek Tarnowski miał 54 lata. Był burmistrzem Połańca od 2006 r. Ukończył kierunku mechanika i budowa maszyn na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

„Połoniec był jego oczkiem w głowie. Kochał całym sercem miasto któremu oddał kawał swojego życia”. – skomentował jeden z internautów.

Według informacji Echodnia burmistrz zmarł 23 listopada. We wtorek, według nieoficjalnych informacji nie przyszedł do pracy i nie odbierał telefonu. Pracownicy udali się z tego tytułu do jego domu, niestety nie otwierał, po wejściu do domu odnaleziono ciało.

Prawdopodobną przyczyną śmierci był zawał serca.

Burmistrz mocno zachęcał do brania udziału w szczepieniach. Na jego koncie na Fb 5 czerwca br można przeczytać:

” Wielu z nas z utęsknieniem oczekuje powrotu do normalności, choć namiastki dawnej swobody i braku ograniczeń. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić że niektóre praktyki i nawyki przyjęły się na zawsze i zostaną z nami na długo po pandemii. Jednym z najbadziej wyczeikwanych momentów w tym roku było rozpoczęcie szczepień. Nadzieją stały się powszechne szczepienia, które przyspieszyły na tyle aby dać nam ochronę przed koronawirusem i dać szansę na powrót do normalności. (..) Szczepienia to nasza wspólna sprawa i nasza wspólna odpowiedzialność. Tylko one są naszą przepustką do normalności”.

RIP

_________________________