15 grudnia 2020

Nest Hub Max Google - całodobowy monitoring w Twoim domu

Koncern Google po raz kolejny zaskoczył cały świat. Tym razem zaprezentowali duży, inteligentny wyświetlacz Google Assistant. Zgodnie z zapowiedzią firmy, łączy on Nest i Google Home. Za jego pomocą nie musimy mieć w domu wielu urządzeń tzw. Smart Home produkowanych przez firmę Nest. Urządzenie występuje w kolorze szarym i białym. Pojawił się na rynku na przełomie lata osiągnął cenę 219 USD. Google zaprezentowało wtedy również mniejszy odpowiednik, czyli tzw. Google Nest Hub. Mniejsza wersja kosztuje 149 USD, a jego wyświetlacz jest mniejszy o 3 cale.

Nest Hub Max ma możliwość sterowania inteligentnymi urządzeniami. Odpowiada również na podstawowe pytania. Jego zadaniem jest monitorowanie całego domu za pomocą wbudowanej kamery. Aparat można również wykorzystywać do połączeń wideo. Ma matowy wyświetlacz, który swoją barwę dostosowuje do temperatury pomieszczenia, w jakim się znajduje. Jego 10-calowy wyświetlacz pozwala przeglądać albumy Google Photos, przyjmuje rolę głośnika (posiada 2 wysokotonowe głośniki o mocy 10W i jeden niskotonowy o mocy 30W , wyświetla aktualną pogodę, przepisy kulinarne i wiele, wiele innych.

Część społeczeństwa nie jest przekonana do stosowania tego rodzaju urządzenia w swoim domu.  Obawiają się go, ponieważ informuje on Google kiedy jesteś w domu, a kiedy nie. Rozpoznaje również twoją twarz, przez co może wyświetlać spersonalizowane informacje osobiste na swoim ekranie. Urządzenie nie posiada również fizycznej migawki, która zasłaniałaby aparat.

Inna grupa ludzi uważa wynalazek za świetną innowację. Zakładają, że warto spróbować tego rozwiązania w swoim domu chociażby dla poprawy bezpieczeństwa i ułatwienia komunikacji.

Aktualnie dostępny w wielu krajach Stanów Zjednoczonych Ameryki, Azji i Europy. Nie dotarł jeszcze jednak do Polski z powodu braku Google Store. Możemy je jednak nabyć drogą internetową. Co lepsze, duże elektro markety odejmują się importu urządzeń zza granicy, dzięki czemu i my mamy do nich dostęp. Jeśli nie przeszkadza nam fakt, że urządzenie nie posługuje się językiem polskim, a angielskim, urządzenie będzie nam bardzo pomocne.

Zdecydowana większość uważa, że warto w niego zainwestować. Jako jeden z kilku argumentów podają to, że wszystkie urządzenia z serii są ze sobą kompatybilne, co pozwala na pełną organizację domu. Wszystkie z nich ułatwiają nasze codzienne życie zaczynając od włączenia światła, a kończąc na organizacji naszego dnia. Jest to też pewnego rodzaju inwestycja, ponieważ liczba firm, z jakimi współpracuje koncern Google jest przecież tak ogromna, że wszystko wokół nas może być inteligentne.

Autor; Natalia Malessa