29 kwietnia 2021

Dentysta podróżuje po świecie i bezpłatnie leczy zęby biednym

Historia dobrych uczynków dr Felipe rozprzestrzenia się z prędkością błyskawicy po całym świecie. Zwykły dentysta podróżuje po różnych krajach i bezpłatnie leczy zęby ludziom których na to nie stać. Jak się okazuje nie tylko leczy i wstawia nowe uzębienie ale przywraca im wiarę i daje nowe życie.

Felipe Rossi jest brazylijskim dentystą. Lekarz jest założycielem organizacji pozarządowej Por1Sorriso. Leczy bezpłatnie najbiedniejszych ludzi w swoim kraju i we wschodniej Afryce. Jak sam mówi, chce tylko wywołać uśmiech na świecie.

Należy zwrócić uwagę na alarmujące dane, Federalnej Rady Stomatologii która szacuje że nawet 20 milionów Brazylijczyków nigdy nawet nie odwiedziło dentystę, ponieważ koszt usług jest dla nich zbyt wysoki.

Dlaczego dentysta podróżuje po świecie i bezpłatnie leczy zęby biednym

Stomatologią zajmuję się nie po to, by dbać o zęby, ale po to, by dbać o ludzi.

W ten sposób dr Rossi wyjaśnia swoje pragnienie wywoływania uśmiechu. Wierzy, że piękne zęby dają szansę na nowe życie.

Innymi słowy, rezultatem nie są nowe zęby w jamie ustnej, ale nowy stan emocjonalny człowieka – nagły przypływ dumy, pewności siebie i szczęścia, bo to, co kiedyś było niewygodne, teraz staje się źródłem radości.

Kiedy jego pacjenci widzą swoje odnowione odbicie w lustrze, zaczynają płakać z radości – cieszą się tylko z tego, że potrafią się uśmiechać.

Na przykład historia młodej kobiety imieniem Terry, która straciła zęby w wyniku wielkiego stresu spowodowanego śmiercią ukochanej osoby, jest poruszająca. Cierpiała przez wiele lat, ponieważ nie potrafiła się uśmiechać. Ponadto kobieta musiała zrezygnować z większości swoich ulubionych potraw. 

Z nowymi zębami Terry zaczęła się nieustannie uśmiechać i oczywiście stała się szczęśliwą osobą. Nie tylko zewnętrzne, ale i wewnętrzne zmiany zostały natychmiast zauważone przez jej bliskich i przyjaciół.

Jak brazylijski dentysta zapewnia bezpłatne usługi dentystyczne

38-letni Felipe Rossi podróżuje po świecie i zapewnia niezbędną opiekę stomatologiczną osobom, które z powodu trudności finansowych nie mogą sobie pozwolić na wizytę u dentysty. W ciągu ostatnich trzech lat jego społeczna organizacja Por1Sorriso zapewniła opiekę dentystyczną ponad 12 000 osób w Brazylii i Afryce Wschodniej.

Znaczna część prac jest finansowana ze środków prywatnych (jednym z największych sponsorów jest producent pasty do zębów Colgate), a także darowizn indywidualnych w ramach programu Uśmiech Solidarności.

zdjęcia; Felipe Rossi/instagram

______________________________________