27 maja 2021

Nowy trend - przezroczyste maski

Firmy na całym świecie bardzo szybko podchwyciły maskową modę i obecnie prześcigają się w nowoczesnym designie, funkcjonalności, i wyznaczaniu nowych maskowych trendów. Maski wielokrotnego użytku podbijają rynek, przyjrzyjmy się temu uważniej.

CIVILITY – to designerska przezroczysta maska nowej generacji która została wyprodukowana we Francji.

Maska ta została wyposażona w dwa mini elektryczne cichobieżne wentylatory zwiększające wielkość oddechu wewnątrz maski. Jeden z wentylatorów zwiększa objętość powietrza wewnątrz maski, drugi pomaga w wydychaniu powietrza na zewnątrz maski. Mini-wentylatory elektryczne z możliwością ładowania działają do 8 godzin. 

Naszym celem było stworzenie przezroczystej maski, ponieważ naprawdę chcieliśmy ponownie doświadczać, widzieć i dzielić się emocjami. Wybór materiałów był kluczowy – potrzebowaliśmy w pełni przezroczystej plastikowej osłony. – tłumaczą twórcy.

Filtry: 

OPCJA 1: Jednorazowe filtry, które są w pełni funkcjonalne przez 8 godzin bez przerwy. Opakowanie na 1 miesiąc składa się z zestawu 60 filtrów. 

OPCJA 2: Filtry zmywalne: Aby ograniczyć ilość odpadów, firma zdecydowała się na 10-krotnie zmywalne filtry. Są w pełni sprawne przez 8 godzin bez przerwy. Opakowanie na 1 miesiąc składa się z zestawu 6 filtrów. 

SZCZELNOŚĆ: Uszczelka wykonana jest z termoplastycznego elastomeru TPE, tworzywa elastycznego, sprężystego, o dużej odporności termicznej i chemicznej. Umożliwia łatwe i bezodpadowe przetwarzanie, odporne na działanie paliw, smarów, hydrolizę, promienie UV i czynniki atmosferyczne. Pasuje do każdego rodzaju twarzy, zapewniając optymalną szczelność na poziomie 98%: prawie nie ma możliwości przedostania się powietrza między zewnętrzną a wewnętrzną stroną maski. Ta cecha ogranicza prawdopodobieństwo oddychania i wydychania niefiltrowanego powietrza.

Czy trend z przezroczystymi maskami filtrującymi powietrze się przyjmie? Jeżeli jesteśmy zmuszeni założyć ją z różnych względów przezroczysta maseczka wydaje się być praktycznym i ekologicznym rozwiązaniem. Jest wielorazowego użytku a do jej odkażenia wystarczy tylko przetarcie jej powłoki ściereczką nasączoną alkoholem.

Autor; K.M

zdjęcia; @civility_mask