• FELIETON

10 czerwca 2021

Mięso w wędlinach to jednak nic oczywistego

Na wędlinach widnieją dość groteskowe napisy: np. 80 % mięsa- tak jakby obwieszczano wielki sukces. Mięso w wędlinach to jednak nic oczywistego. Analogiczne napisy proponuję wprowadzić na nowo wydawanych książkach. Np. autobiografia Beaty K.- 30% literatury, książka Blanki L. – 25% literatury. Oczywiście zakładam w powyższych liczbach wariant optymistyczny.

Nie dziwię się teraz Maciusiowi S., iż produkuje tyle autobiografii- każda po 10-15% literatury – napisze jeszcze ze dwie i będzie miał 100% łącznie.

Podobnie w muzyce- organizator powinien dawać np. takie informacje na afiszach: koncert Justyny S.- 40% muzyki, 60% machania rękoma.

Albo brawurowy występ Rafała B. – 20% muzyki, 80% ćwiczenia oddechowe. Kiedyś w przypływie złośliwości napisałem na FB, iż moim mieście Patrycja M dała koncert ale nie zaśpiewała- co jest zjawiskiem nierzadkim.

A co z filmem? Małgorzata K. zagrała w serialu, który zawierał śladowe ilości filmu, wykazała się natomiast aktorstwem w 10%, a w 90% zdolnościami mimikry lub danymi antropometrycznymi.

Borys S. -30% aktorstwa, 70% zdolności logistycznych i organizacyjnych itp.

Nie inaczej jest z mediami. Gazeta X- 20 procent dziennikarstwa, 80% celuloza i farba drukarska. Portal informacyjny P- 5% faktów, 95 ćwiczenia dysgraficzne.

Polityka? Np. Minister X- 2% kompetencji, 98% garnitur. Przewodniczący Partii Z: 3% patriotyzmu, 97% majątku w kredytach.

Mógłbym snuć jeszcze tak dalej- ale wystygło mi już 100% obiadu. Dziś w Caritasie dają chłodnik litewski.

Autor; Andrzej Ballo