10 czerwca 2021

Odsetek mężczyzn, którzy wierzą w astrologię w ciągu 3 lat wzrósł o 20 procent

Wszystkie gwiazdy wskazują na to, że mężczyźni zaczęli odkrywać swoją duchowość w… astrologii online. Przedstawiciele płci męskiej coraz częściej zaczynają prosić o rady astrologów czy jasnowidzów. Najwidoczniej astrologia przestała być tylko dla kobiet.

Podczas pandemii i lockdownów największą samotność odczuwały osoby, które nie dzielą mieszkania ze współlokatorami, rodziną lub partnerami.

W czasach izolacji społecznej znacząco wzrosła atrakcyjność komunikatorów internetowych, aplikacji randkowych oraz, co chyba jest największym zaskoczeniem, astrologii online. Co ciekawe, przepowiedniami z gwiazd zainteresowali się szczególnie samotni mężczyźni, choć do tej pory, to kobiety były uważane za osoby wierzące w astrologię.

Astrologia powszechnie uważana jest za dziedzinę, która interesuje głównie kobiety. Jednak historia mówi jasno – mężczyźni także mieli swoją rolę w rozwoju astrologii.

Królowa Elżbieta I polegała na swoim prywatnym astrologu Johnnym Dee, który często mawiał, że “Prawie 2 tys. lat historii astrologii było w większości tworzone przez mężczyzn i pisane przez mężczyzn”.

Podobno nawet były prezydent Stanów Zjednoczonych – Ronald Reagan – korzystał z porad astrologa swojej żony, co miało mu pomóc w planowaniu dat ważnych wydarzeń i obowiązków jak służbowe podróże czy podpisywanie ważnych dokumentów.

Wielki boom

Właściciele stron internetowych skupiających się na szeroko pojętej tematyce praktyk ezoterycznych odnotowali wyraźny wzrost płci męskiej we wskaźnikach demograficznych.

W niektórych przypadkach mężczyźni należą do najszybciej rosnącej grupy demograficznej wśród użytkowników. Na przykład portal Horoscope.com odnotował wzrost użytkowników płci męskiej z 32 proc. w 2019 r. do 43 proc. w 2021 r.

Astrolog SirCheo pracujący od ponad 10 lat dla Keen.com przez większość kariery rozmawiał głównie z kobietami. Od niedawna jednak zaczęli dzwonić do niego także mężczyźni, którzy obecnie stanowią ok. ⅓ jego rozmówców.

Jak mówi SirCheo – dzwoniący mężczyźni zaczęli odczuwać duchowe przebudzenie i objawienie. Według astrologa to dobra wiadomość, że mężczyźni przestali w końcu trzymać wszystko w sobie i zaczęli rozmawiać o problemach.

Astrolożka Sara u mężczyzn zauważa problemy ze znalezieniem odpowiedniej kobiety, z którą mogliby zbudować zdrowy związek.

Klientami Sary są głównie mężczyźni z ułożonym życiem zawodowym. Ich niepowodzenie w życiu randkowym astrolożka przypisuje randkom internetowym oraz zmieniającej się dynamice płci.

Jako astrolog pomaga mężczyznom ułożyć wiadomość tekstową do potencjalnej partnerki oraz stara się przewidzieć powodzenie randki.

Społeczeństwo zaczyna odwracać się od nauki

Według Ronalda Levana, profesora psychologii i byłego szefa Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, w Stanach Zjednoczonych społeczeństwo odwraca się od nauki, co uznaje za jedną z przyczyn nagłego wzrostu zainteresowania astrologią.

Ankieta przeprowadzona przez OkCupid wykazała, że odsetek mężczyzn, którzy wierzą w astrologię w ciągu 3 lat wzrósł o 20 proc., a tych, którzy wierzą, że dopasowanie znaków zodiaków ze swoją partnerką jest ważne wzrósł o 60 proc. również w ciągu 3 lat.

Pandemia to ciężki czas dla każdego. Brak metod leczenia nowej choroby, tempo zmian, doskwierająca samotność i odizolowanie społeczne sprawiły, że niejedna osoba zwątpiła we współczesną naukę i realną pomoc drugiego człowieka zwracając się ku niebezpiecznej przestrzeni duchowej..

Autor; Ada Stachowicz

Photo by Michal Lomza on Unsplash/