27 sierpnia 2021

Człowiek w kadrze - fotografia uliczna Buenos Aires - GALERIA

Fotografia uliczna przeżywa swój rozkwit. Ta niezwykła odmiana fotografii dokumentalnej wyznacza trendy które jeszcze wiele lat temu były niedoceniane. W sieci znajdziemy wiele wyjątkowych zdjęć przedstawiających życie ulicy, niepozowanych portretów i prawdę jakiej nie zobaczymy na ujęciach studyjnych.

Street photo (bo tak z angielska przyjęło się określać ten gatunek) to zdjęcia szukające niezwykłości w codzienności, uchwycające chwilę która z jakiegoś powodu łączy ze sobą wszystkie kawałki obrazu, tworząc interesującą kompozycję – czasem zabawną, niekiedy smutną lub poruszającą. 

Co najważniejsze zdjęcia nie są udawane, upiększane czy pozowane. Artyzm i wyjątkowość przekazu polega na ekspresji, uchwyceniu mimiki twarzy czy gestów przypadkowych osób.

Jednym z fotografów który zasługuje na uwagę jest Gustavo z Argentyny, który fotografią uliczną zajmuje się hobbystycznie. Gustavo lubi niepozowane portrety, szczególnie stara się fotografować nastroje, ciekawe twarze czy kontakt wzrokowy.

Jego niepozowane portrety osób spotkanych na ulicy Buenos Aires wyjątkowo przyciągają uwagę. Gustavo swoje zdjęcia publikuje na instagramie @gusss_sss

____________________________