7 września 2021

Forbes usunął artykuł który twierdzi, że zmuszanie dzieci do noszenia masek powoduje uraz psychiczny

Forbes zaraz po tym jak sławny artykuł zaczął się błyskawicznie rozprzestrzeniać po sieci usunął tekst.

Artykuł zarchiwizowany TUTAJ został napisany przez Zaka Ringelsteina, który posiada tytuł doktora edukacji na Uniwersytecie Columbia.

Ringelstein w artykule odważnie sprzeciwił się twierdzeniom że, „dzieci są odporne” i mogą przezwyciężyć narzucone im uciążliwe zasady COVID, twierdząc, że „Według Hierarchii Potrzeb Maslowa”, dzieci bez zapewnienia osobistego bezpieczeństwa (np. lęku społecznego z powodu masek i dystansu społecznego) często nie są w stanie nawiązać zdrowych więzi społecznych i mogą mieć trudności z budowaniem intymnych relacji w swoim życiu.

Badanie neurologiczne pokazuje, że dzieci, które doświadczają tego rodzaju strachu i traumy w młodym wieku, przechodzą strukturalną i funkcjonalną restrukturyzację kory przedczołowej mózgu, co powoduje problemy z przetwarzaniem emocjonalnym i poznawczym. Ta trauma jest szczególnie niepokojąca dla dzieci dorastających w ubóstwie, które często mają złożony efekt innej traumy w domu lub w ich społeczności”. 

Autor zauważył że dzieci zmuszane do noszenia masek są skłonne do zapadania na depresje i otyłość:

Co więcej, dzieci w maskach, które są zdystansowane społecznie, częściej prowadzą siedzący tryb życia w szkole i w domu, a zatem są również bardziej narażone na otyłość i depresję. Otyłość w nieproporcjonalnym stopniu dotyka dzieci ze środowisk o niskich dochodach i może prowadzić do problemów zdrowotnych przez całe życie, które często prowadzą do przedwczesnej śmierci. Tragiczne jest to, że częstość występowania klinicznej depresji i lęku podwoiła się w przypadku dzieci na całym świecie od początku pandemii COVID-19 i prawdopodobnie pogorszy się wraz z dalszymi ograniczeniami. – napisał.

Dalej zauważył że tworzą się klasy pełne samotnych dzieci.

Uczniowie w większości amerykańskich klas muszą teraz nosić zasłonę na twarz i trzymać się z dala od swoich rówieśników przez cały dzień szkolny. (..) Dzieci nie widzą nawzajem swoich uśmiechów ani nie mogą nauczyć się krytycznie ważnych umiejętności społecznych i werbalnych”.

Stwierdził, że „aktualna szansa na śmierć dziecka z powodu Covid-19 w Ameryce jest mniejsza niż jego szansa na śmierć w wyniku uderzenia pioruna lub wypadku samochodowego”.

Źródło; archive.ph/

Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

______________________________