• FELIETON

23 listopada 2021

Pieniądze z UE nie nadchodzą

Robi się zatem nerwowo- bo Józek i Stasiek i Iwona mieli obiecane, ba Stasiek już kupił samolot (a konto), a Iwonka ujędrniła sobie tyłek. Zresztą, może Niemcy przestali przymykać oko na to, że kasa trafiała nie do tych i nie na to co trzeba.

Przecież mamy w Polsce kilka mega-euro-bubli.- W całej Europie możesz wejść do restauracji tylko z paszportem covidowym. My na szczęście mamy niewiele restauracji; większość naszych restauracji to zwykłe bary nazwane w przypływie entuzjazmu restauracjami, zakątkami smaku, ristorante itp.

Skoro ci tam nad nami, jakkolwiek ich nazwać, wiedzą o nas wszystko, to dlaczego nie ma innych paszportów, np. paszport restauracyjny, który pozwala na wejście do lokalu tylko dla ludzi, którzy mają czym zapłacić- czyli nie dla tych z debetem i nie dla tych na zasiłkach.

Paszport dla niemlaskających, paszport dla napiwkodawców itp. Idąc tym tropem na uczelnie wstęp miałyby osoby z paszportem IQ powyżej np. 120- przecież tępak nie zrozumie i zajmuje tylko miejsce w auli.

Niestety na uczelnie z powyższych powodów nie weszłaby większość wykładowców. Generalnie do lokali publicznych mogliby wchodzić tylko ludzie z paszportem spirometrycznym- czyli ci, którzy zabierają jak najmniej powietrza innym.

Ależ dlaczego piszę tylko o ludziach- psy też powinny mieć paszporty sterylizacyjne i obstrukcyjne.- Pracownicy przemysłu rozrywkowego lubią zabierać głos, najczęściej wtedy, kiedy nie mają nic do powiedzenia.

Obecnie nie liczy się odważne, własne zdanie ale „ciekawa” wypowiedź potwierdzająca opinie dominujące i jedynie słuszne. Ciekawa tzn. najczęściej durna, wykrzyczana na plaży, na jachcie, na sofie za 20 kawałków itp.

Ciekawe z kolei jest, że w/w pracownicy są bardziej światowcami, Europejczykami niż Polakami. To smutne- jak pogoda za oknem.- Złoty polski leci na łeb, na szyję.

Rośnie zainteresowanie funtem i frankiem- znowu wypłynie z kraju sporo kapitału. Wprawdzie jest jeszcze w nim kapitał ludzki- ale władza nie traktuje go na serio.

Autor; Andrzej Ballo

Photo by Eugene Zhyvchik on Unsplash