19 sierpnia 2022

Zapobieganie Covid-owi i jego skutkom: CYNK

To seria, której narracja będzie przeciwna do obecnych założeń lekarskich.

Dawniej dbano o to aby choroby nas nie dopadały. W danej miejscowości lekarz postrzegany był jako wyjątkowo dobry wtedy- kiedy nie pojawiało się u niego wiele pacjentów.

Dzisiejszym światem rządzi pieniądz, a zapobieganie nie jest tak dochodowe jak leczenie. W tej serii skupimy się na tym jak wzmacniać układ odpornościowy w walce z różnymi patogenami- w tym COVID-19.

Należy pamiętać, że wzmacnianie układu immunologicznego powinno być naszym zadaniem cały rok- nie tylko gdy coś nas dopada

CYNK- TWOJA TARCZA

Cynk to niezwykle istotny antyoksydant. Zabezpiecza on nasze komórki przed wolnymi rodnikami.

Odpowiednia jego ilość w organizmie pozwala pracować układowi immunologicznemu na wysokich obrotach.

Najważniejsze w przypadku infekcji są jego właściwości immunomodulujące. Pierwiastek ten wychwytuje wszelkie patogeny w naszym organizmie. Z

akasa rękawy i wypędza je z naszego podwórka. Warto podkreślić, że m.in. dzięki niemu tworzą się niezwykle ważne w naszym organizmie komórki NK- Naturall Killers.


CYNK A COVID? TAK! SĄ NA TO BADANIA!

Warto podkreślić, ze cynk działa na wiele wirusów układu oddechowego. Zgodnie z dostępnymi informacjami w wielu krajach  stosowano go jako leczenie pacjentów hospitalizowanych z COVID-19.

Siarczan cynku z jonoforem cynku powodował, że chorzy szybciej stawali na nogi i wracali do domu od pozostałych.

JONOFOR CYNKU CZYLI AUTOBUS, KTÓRY GO PRZEWOZI

Najprościej mówiąc jonofor cynku to substancja, która przenosi go jak najszybciej do naszego organizmu aby bronił nas w walce z wirusami. 

Jest on niezwykle ważny właśnie podczas zakażeń wirusowych. Wtedy nie ma czasu na czekanie aż cynk pojawi się w naszych komórkach.

W szpitalach jonofory cynku w postaci syntetycznej są bardzo często używane.

Warto jednak wiedzieć, że mamy naturalne jonofory cynku, które powinny znaleźć się w każdej apteczce. Takim jonoforem jest kwercetyna.

Można ją kupić w formie suplementu diety. W naturze znajduje się ona w jabłkach, cebuli czy orzechach. Ma ona również szereg innych dobroczynnych właściwości dla naszego organizmu.

DAWKOWANIE
Jak ze wszystkim bywa umiar ma ogromne znaczenie. Cynk można przedawkować i może mieć to negatywne konsekwencje. Zgodnie z wytycznymi nie zaleca się profilaktycznego stosowania cynku w ilości 40mg/na dobę.

Dawka 15mg będzie tutaj odpowiednia. Jeśli jednak walczymy z jakimkolwiek wirusem (nie BAKTERIĄ!) można na kilka dni zwiększyć jego dawkę do 50mg na dobę.

Następnie należy wrócić do początkowej formy. Cynk znajdziemy w: boczniakach, pestkach dyni, w roślinach strączkowych czy  ziarnach sezamu.

____________________________