• FELIETON

3 października 2022

O nadętych

Polacy nie maja nadwagi, są po prostu nadęci(vel nadymani).

Byle lepsza synekura, byle sto lajków pod zdjęciem, byle poklepanie prezesa po dupie, byle pie***enie z reżyserem lub z szefem działu, byle lepszy ciuch niż współmieszkańcy z bloku, a już w głowie nadętej albo nadętego rodzi się auto-mit.

Najbardziej jednak irytuje damska nadętość. Z nadętością kojarzy się mrukowatość, pycha, sztywność i nieżyczliwość, cechy które mylą się kobietom z powściągliwością.

Powściągliwość mogą mieć kobiety z klasą. Kobiecie bez klasy nie pomoże nic, nawet bogaty mąż. Powiesz ładnej kobiecie- dzień dobry- to nie odpowiada, bo bierze to za atak albo za próbę podrywu- (w najlepszym wypadku zapyta- jaki masz samochód?).

Uśmiechniesz się do ładnej kobiety i przepuścisz ją w drzwiach, to zlustruje cię od stóp do głów spojrzeniem komunistycznej prokuratorki, a jak na rzeczonych stopach nie zobaczy co najmniej New Balance (teraz to już chyba Giuseppe Zanotti) , nie ruszy wzrokiem w górę.

I wtedy jak im się dobrze przyjrzeć- to przestają być ładne, wyłażą na wierzch ich anty-zmysłowość i syntetyczność. Ich piękno opada jak spodnie w kiblu.

A przecież zmysłowość przejawia się nawet w uśmiechu. Szkoda, że polskie kobiety o tym zapominają. Być może przykład idzie z góry, od celebrytek; przecież nie sposób się nie nadymać pozując ze sztucznym uśmiechem na ściance. (a jaką trzeba mieć pojemność płuc aby ową pozę utrzymać).

Do polskiej ładnej aktorki strach się odezwać, chyba, że zaproponujesz jej rolę u Spielberga, albo pomylisz z Charlize Theron (która podobno odwzajemnia każdy uśmiech biegając po sklepach).

Uśmiechasz się do polskiej gwiazdy i zaraz jak w komiksie pojawia się napis w chmurce nad jej głową- „Ty mały pikusiu, z małym ch**m i z cienkim portfelem, spie***laj do pani z przedszkola.

Mi należy się Ktoś, kto mnie będzie nosił na rękach i na mnie chuchał (aby botoks szybciej wysechł) …”- dalszej części nie zacytuję ze względu na panie z Uniwersytetu II wieku i harcerki z Puław.

Kiedyś nadymana miała całkiem inne, swojskie konotacje. Jak to zmienić? Espumisan działa tylko doraźnie.

Autor; Andrzej Ballo

Photo by Daria Volkova on Unsplash

___________________________