27 października 2020

Błękitny raj Bahamy w niebezpieczeństwie

Kobieta otoczona fragmentami martwej rafy koralowej na zdjęciu symbolizuje - Bahamy - błękitny raj o krystalicznie czystej wodzie gdzie widoczność sięga nawet 60m.

zdjecie @admusgrove instagram

Niestety, region ten obecnie narażony jest na poważne niebezpieczeństwo. Firma Bahamas Petroleum Company (BPC) ogłosiła zamiar rozpoczęcia odwiertów naftowych na błękitnych wodach Bahamów w ciągu kilku miesięcy. Może to spowodować niszczycielskie skutki zanieczyszczenia ropą naftową calego ekosystemu, zrujnować przemysł turystyczny który stanowi 50% produktu krajowego brutto – rybołówstwo, nurkowanie,morską rekreację, hotelarstwo.

Społeczność Bahamów w trosce o środowisko i swoje dalsze życie zorganizowało petycje w której zwraca się do premiera Huberta Minnisa o natychmiastowe anulowanie wszystkich istniejących koncesji na poszukiwanie ropy naftowej, odrzucenie wszystkich proponowanych odnowień i nałożenie stałego zakazu poszukiwania paliw na granicach morskich. Pomóż podpisując petycję. Link do petycji w bio autora zdjęcia na instagramie; @andremusgrove

Autor;Redakcja