• PASZPORTZDROWIA

15 listopada 2020

Paszport zdrowia w Irlandii – nadchodząca nowa normalność

ROQU Group, poinformowało o starcie programu Paszport Zdrowia Irlandia /healthpassportireland/ czyli platformy która wykorzystuje najnowsze technologie cyfrowe i zatwierdzone metody testów na covid które potrafią dać wynik już po 15 minutach. W spocie reklamowym healthpassportireland możemy dowiedzieć się jak będzie wyglądała cała procedura.

Twój oficjalny status szczepień będzie również wyświetlony w paszporcie

 

Paszport zdrowia to przepustka potwierdzająca aktualny stan zdrowia (a później także wyszczepienia), która zostanie zeskanowana w miejscu pracy, lotnisku, sklepie, budynku użyteczności publicznej czy podczas różnych wydarzeń.

Oto czego możemy dowiedzieć się  z reklamy paszportu zdrowia Irlandia;

„Paszport zdrowia w Irlandii jest stworzony do chronienia naszego społeczeństwa i gospodarki. System wykorzystuje najnowsze technologie cyfrowe.”  

„System umozliwia nam wszystkim podejmowanie bezpiecznych kroków, dzięki healthpassportireland każdy może zostać przetestowany pod kątem covid w dowolnym momencie co pomaga chronić twoją rodzinę, pracę i naszą gospodarkę.”

„Twój tajny test covid, zostanie wykonany przez lekarza bardzo dokładnymi testami serologicznymi i wymazowymi.”

„Autoryzowany administrator opieki zdrowotnej tworzy twój paszport zdrowotny w Irlandii, twoje dane logowania zostają przesłane natychmiast emailem z linkiem do pobrania aplikacji mobilnej paszportu zdrowia.”

„Autoryzowany administrator opieki zdrowotnej w bezpieczny sposób aktualizuje test z kodem covid. Wyniki w paszporcie zdrowia po aktywacji można zaraz wyświetlić.”

„Twój ukryty status covid na tel. komórkowym może zostać zeskanowany co pomaga chronić osoby wokół nas.”

„Twój status może być wyświetlony na zielono, bursztynowo lub czerwono w zależności od wyniku testu, pozwala to na bezpieczniejsze wykonywanie codziennych czynności.”

„Wszyscy możemy korzystać z paszportu zdrowotnego Irlandii na wiele sposobów, taki jak podróżowanie, hotelarstwo, edukacja, służba zdrowia, budownictwo, wizyty rozrywkowe i inne…”

„Ważność twojego ukrytego testu wygaśnie z czasem, wiec automatyczne przypomnienie zostanie wysłane gdy przyjdzie czas na ponowne przetestowanie.”

„Twój status zmieni się na bursztynowy po wygasnieciu okresu testowego.”

Health passport ireland nie używa technologii blouteuch ani nie sledzi twojej lokalizacji.

„To zachowuje twoja prywatność.”

Twój oficjalny status szczepień będzie również wyświetlony w paszporcie.”

W paszporcie możesz prowadzić swój dziennik, przebyte międzynarodowe podróże, wydarzenia w których uczestniczyłeś.”

Paszport zdrowia Irlandia może być połączony z innymi istniejącymi systemami medycznymi.

Odwiedzić strone; https://www.healthpassportireland.ie/ aby uzyskać więcej informacji.

Paszport ten na początku wprowadzany jest w lrlandii i Wielkiej Brytanii która już we wrześniu jak podaje BBC News zakupiła 340 mln szczepionek. Nie wiadomo kiedy będzie dostępny w Polsce.

Reasumując, nasza nowa normalność ma przystosować nas do regularnych robieniu testów. Od wyniku testu będzie uzależnione nasze życie społeczne, nasza praca, podróże, praktycznie wszystko. Spowoduje to brak wolności o decydowaniu o własnym zdrowiu i życiu. To poddanie się całkowitej kontroli systemu. Witamy w świecie Orwella.

Autor: Anna P.

Źródło; https://www.healthpassportireland.ie/