23 listopada 2020

Wystawa niezwykłych fotografii CHRISTIANA TAGLIAVINIEGO w Berlinie

W Galerii CAMERA WORK w Berlinie od 5 grudnia 2020 do 20 lutego 2021 odbędzie się wystawa zdjęć pod tytułem Circesque autorstwa Christiana Tagliaviniego. Wystawa - pierwszy raz na świecie - obejmie więcej niż 20 nowych niezwykłych portretów. Circesque jest najbardziej złożoną jak dotąd serią zdjęć artysty. Na wystawie będą zaprezentowane również oryginalne przedmioty i sukienki, co czyni wydarzenie wyjątkowym, wizualnym doznaniem.

W swojej nowej i wyczekiwanej serii „Circesque” – Christian Tagliavini inspirował się sławnymi Pokazami bocznymi Cyrku Amerykańskiego z lat 20 – XX wieku, które były częścią amerykańskiej kultury. W specjalnych pokazach bocznych istoty ludzkie – często nazywane „Ludzkimi dziwakami” – prezentowały swoje niezwykłe talenty i swoje niezrównane osobowości. Dla swojej osobistej narracji „Circesque”, Tagliavini wymyślił i stworzył fikcyjne osobowości które stają się bohaterami jego interpretacji własnego, sensacyjnego Sideshow.

Ponad 20 wysublimowanych i tajemniczych portretów przedstawia oszałamiające postacie, których nie można sobie wyobrazić ale są częścią niesamowitego intelektualnego świata fantazji Tagliaviniego. Każda osoba w swoim wizualnym gabinecie – akrobaci, poskramiacze i tancerze burleski – prezentowani są w scenie inscenizowanej i klasycznego portretu. Opierając się na jego koncepcji „fotografii rzemieślnika”, cała treść obrazów jest ręcznie robiona, tak jak tło, podłoga, przedmioty, aplikacje, kapelusze, a nawet wyszukane sukienki. W końcu wszystkie elementy łączą się w fascynującą fotograficzną pracę emanującą harmonią, godnością i mocą.

Dzięki serii „Circesque” Tagliavini przekracza wszelkie oczekiwania i utwierdza swoją wyjątkową pozycję w świecie sztuki. W rezultacie nadal jest najbardziej spektakularnym i najbardziej ekskluzywnym artystą fotografikiem w dziedzinie portretów inscenizowanych. W porównaniu z jego słynnymi seriami inspirowanymi renesansem – „Circesque” jest bardziej złożony. Tagliavini łączy różne cechy stylistyczne z różnych nurtów sztuki i okresów sztuki, takich secesja i Art Deco. Wzmacnia to niezrównany i niebanalny styl artystyczny. Z powodu tego procesu tworzenia i sposobu pracy w „Circesque” Tagliavini w pełni rozwija swój unikalny język wizualny i niezwykłe zdolności.

Christian Tagliavini urodził się w 1971 w Szwajcarii. Studiował projektowanie graficzne, pracował jako architekt i grafik zanim zajął się sztuką fotograficzną w 2000 roku. Jego rozwój artystyczny ukształtował złożony związek z formą sztuki. Jego prace to nie tylko zwykłe „obrazy” ale zaprojektowane dla nich narracje które Christian Tagliavini sam projektuje – wszystkie widoczne elementy: od wnętrza zestawu po ubrania bohaterów. Uważa się za „fotograficznego rzemieślnika”. Jego wysoko ceniony cykl »1503« (2010), »Carte« (2012), »Voyages Extraordinaires« (2015) i »1406« (2017) były częścią wielu międzynarodowych wystaw i targów sztuki. Tagliavini zalicza się do najbardziej wpływowych współczesnych artystów fotografików w dziedzinie portretów inscenizowanych. Jego prace znajdują się w wiodących międzynarodowych kolekcjach prywatnych, publicznych i korporacyjnych. Christian Tagliavini pracuje i mieszka w Szwajcarii, jest reprezentowany wyłącznie przez CAMERA WORK Galeria.

CAMERA WORK Galeria powstała w 1997 roku w Berlinie i od tego czasu stała się jedną z najbardziej światowych wiodących galerii fotograficznych. Firma zawsze podążała za filozofią reprezentowania, obok światowej sławy klasycznych fotografów, takich jak Diane Arbus, Richard Avedon, Patrick Demarchelier, Helmut Newton, Irving Penn, Man Ray, Herb Ritts i Albert Watson również młodych i współczesnych artystów, aby manifestować pozycję fotografii jako niezależny gatunek w ramach sztuk wizualnych i dać miejsce na nowe pozycje. Wyłącznie CAMERA WORK reprezentuje wielu wybitnych współczesnych artystów w Niemczech, Europie czy na całym świecie m.in.; Nick Brandt, David Drebin, Jean-Baptiste Huynh, Russell James, Robert Polidori, Eugenio Recuenco, Martin Schoeller i Christian Tagliavini. CAMERA WORK regularnie bierze udział w międzynarodowych targach fotografii i sztuki, takich jak; Art Central Hong Kong, Zona Maco w Mexico City, Paris Photo i Photo London. CAMERA WORK jest właścicielem jednych z najobszerniejszych światowych i najwyższej jakości prywatnych kolekcji fotografii z licznymi starymi dziełami sztuki najsłynniejszych fotografów XIX wieku po dzień dzisiejszy. Oprócz nacisku na modę, akty i portrety, CAMERA WORK koncentruje się również na gatunkach architektury i martwej natury.

Autor; Redakcja