4 stycznia 2021

MEKSYK: 32- letnia lekarka na oddziale intensywnej terapii po przyjęciu szczepionki na Covid

32-letnia lekarka z Meksyku trafiła na oddział intensywnej terapii z podejrzeniem zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego pół godziny po otrzymaniu szczepionki przeciwko Covid-19 firm Pfizer i BioNTech - poinformowało meksykańskie ministerstwo zdrowia. Do zdarzenia doszło w stanie Nuevo Leon na północy kraju. Szczepienia w Meksyku trwają od 24 grudnia 2020.

Według resortu zdrowia które wydało oświadczenie, lekarka dostała konwulsji, miała trudności z oddychaniem, na jej ciele stwierdzono wysypkę. Stan kobiety oceniany jest jako stabilny.

Wstępną diagnozą jest zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Kobieta miała w przeszłości reakcje alergiczne na antybiotyki – sulfametoksazol i trimetoprim, trwają badania przyczyny choroby 32-latki.

Resort zdrowia dodał, że podczas badań klinicznych nad szczepionką nie wykazano dotąd ani jednego przypadku zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego w wyniku szczepienia.

Ponieważ szczepionki oparte na mRNA są nowością, reakcje alergiczne po ich podaniu wymagają dokładnych analiz – mówi dr Elizabeth Phillips, badająca nadwrażliwość na leki w Vanderbilt University Medical Center.

Bilans ub. doby pandemii Covid-19 w Meksyku to 11 091 nowych zakażonych i 700 zmarłych. Łączna liczba zakażonych wzrosła do 1 437 185 a zgonów do 126 507.

To kolejny przypdek silnej reakcji na szczepionkę. W dniu 17.12.2020 w jednym ze szpitali w USA publicznie zaszczepiła się przeciwko Covid-19 Tiffany Dover, krótko po tym, jak przyjęła szczepionkę podczas udzielania wywiadu zemdlała. Całą sytuację sfilmowała lokalna telewizja WTVC-TV NewsChannel.

W mediach społecznościowych, m.in. w zgłoszonym wpisie na Twitterze, od całego incydentu krążą różne wiadomości o jej rzekomej śmierci. Do dziś nie wiadomo co dzieje się z Tiffany, jej konto na fb i instagramie jest nieaktywne. Ona sama nie udzieliła już żadnego wywiadu, nie poinformowała opinii publicznej o swoim stanie zdrowia. Według licznych informacji widnieje w spisie osób umarłych.

W sprawie powikłań poszczepiennych, zamiast rzetelnych informacji, pojawia się coraz więcej wątpliwości i kontrowersji, a także kłamstw które usilnie uniemożliwiają dotarcie do prawdy.

Autor; Redakcja

Źródło; PAP

_________________________