5 stycznia 2021

Komunikator WhatsApp testuje szereg nowych funkcji, które zostaną wdrożone już w 2021 roku

Jak podaje WeBetaInfo możliwość skontaktowania się z obsługą klienta na specjalnym czacie wewnątrz aplikacji WhatsApp pojawi się w komunikatorze już w tym roku. Użytkownik będzie mógł zadać pytanie, dołączając informacje o swoim urządzeniu i ewentualnym zaistniałym problemie. Do tego utworzony zostanie specjalny czat wsparcia technicznego, na którym będzie mógł porozmawiać ze specjalistą.

Aby obecnie skontaktować się z obsługą techniczną należy wysłać e-mail na wskazany adres. Obecnie funkcja jest w fazie prac a data dokładnej premiery nie jest jeszcze znana.

Nowe funkcje zostały odkryte we wstępnych wersjach komunikatora dostępnych dla uczestników programów testowych.

WhatsApp pracuje nad ulepszeniem kopii zapasowej czatu i uproszczeniem systemu zarządzania kontaktami. Kolejną zmianą oczekiwaną w 2021 roku jest dodanie funkcji połączeń głosowych i wideo do stacjonarnej wersji komunikatora. Zmiany mają na celu poprawę funkcji połączeń głosowych i wideo. Będzie też możliwość dołączenia do rozmowy grupowej po jej rozpoczęciu.

W styczniu Facebook podał, że liczba połączeń przez komunikator WhatsApp 31 grudnia 2020 roku przekroczyła 1,4 miliarda użytkowników.

Autor; K.M.

_________________________