3 marca 2021

Gubernator Missisipi idzie w ślady Teksasu

Gubernator Missisipi Tate Reeves ogłosił dziś zniesienie wszystkich restrykcji koronawirusowych od dnia jutrzejszego. Stan Missisipi zrobił taki sam krok co Teksas który ogłosił całkowity powrót do normalnego życia, łącznie ze zniesieniem nakazu noszenia maseczek.

Greg Abbott gubernator stanu Teksas powiedział, że z powodu obostrzeń zbyt wielu Teksańczyków straciło pracę. „Zbyt wielu właścicieli małych firm miało trudności z opłaceniem rachunków. To musi się skończyć” – powiedział. Jego zdaniem dzięki szczepieniu i postępach w leczeniu COVID-19, stan Texas jest teraz w znacznie lepszym położeniu.

„Właśnie ogłosiłem, że Teksas jest w 100% OTWARTY. WSZYSTKO. Zakończyłem również stanowy nakaz dotyczący maseczek” – napisał Greg Abbott na Twitterze.

Gubernator Missisipi Tate Reeves napisał na Twetterze; Od jutra znosimy wszystkie nasze mandaty dotyczące masek a firmy będą mogły normalnie działać, na pełnych obrotach bez żadnych przepisów narzuconych przez Państwo. Liczba naszych hospitalizacji i przypadków gwałtownie spadła, a szczepionka jest szybko rozpowszechniana. Już czas!

Trzeci gubernator tym razem z Florydy powiedział; „Nie pozwolimy na zamknięcie szkół, firm, odebranie Wam pracy”

Floryda już zapowiedziała że będzie kolejnym stanem w którym zniesione zostaną wszystkie obostrzenia.

Autor; K.M

Zdjęcie: Enrique Macias na Unsplash

_________________________