23 marca 2021

Dania: chcesz "normalnie" żyć? musisz posiadać paszport szczepień

Rząd duński ogłosił, że planuje zniesienie większości obostrzeń koronawirusowych, pod warunkiem zaszczepienia wszystkich osób powyżej 50 roku życia.

Plan został przedstawiony przez premier Mette Frederiksen wraz z innymi partiami politycznymi. Kwiecień i maj to miesiące w których mają być wprowadzone nowe wytyczne rządu do powrotu do normalności. O ile brzmi to całkiem optymistycznie to wgłębiając się w proponowane zmiany zaczyna się robić bardzo niebezpiecznie… szczególnie dla osób które nie zamierzają się zaszczepić.

Paszporty szczepień będą wymagane do korzystania z usług takich jak ; fryzjer, tatuażysta, salon masażu, restauracja, kawiarnia, galeria sztuki, muzeum…

Aby skorzystać z tych usług wymagana będzie dokumentacja szczepień, niedawnego negatywnego testu lub niedawnej (już przebytej) infekcji.

Kina, teatry, restauracje, kawiarnie i sale konferencyjne będą otwarte na nowych zasadach już 6 maja.

Obiekty kryte w parkach rozrywki, place zabaw, dzienne licea i szkoły wieczorowe będą otwarte 21 maja jednak wyłącznie dla posiadaczy paszportu szczepień.

Plan duńskiego rządu zakłada koniec większości ograniczeń, chociaż niektóre pozostaną, w tym te które „niosą ze sobą ryzyko” czyli duże imprezy, kluby nocne, ograniczenia w podróżowaniu i ogólne środki mające na celu ograniczenie infekcji.

Autor; K.M

źródło; thelocal.dk