25 kwietnia 2021

Ogromny protest w Londynie przeciwko wprowadzeniu paszportów szczepionkowych

W sobotę 24 kwietnia dziesiątki tysięcy ludzi (szacuje się że nawet 100 000) ze sztandarami krzycząc "wolność" protestowało w Londynie bez maseczek na twarzy przeciwko segregacji sanitarnej, obostrzeniom i paszportom szczepionkowym. Na jednym z banerów można było przeczytać: "wolność nie jest przywilejem ale prawem".

Protest odbył się pod hasłem „Zjednoczeni na rzecz wolności”. Ludzie głównie protestowali przeciwko wprowadzeniu paszportów szczepionkowych dzięki którym będzie można korzystać min.z klubów nocnych, koncertów, obiektów sportowych.

Pojawiła się również propozycja zastosowania ich w restauracjach i niektórych sklepach. Na banerach można było przeczytać wiele innych haseł takich jak: ” uratuj moją wolność” -na bluzce małej dziewczynki, ” jesteśmy obudzeni i świadomi”, ” nie dla przymusu szczepień”, ” nigdy więcej lockdownu”, ” dość tyranii”, ” wolność znaczy wybór”, ” jest nas 99% i nie zgadzamy się na przymus”, ” nie – dla nowej normalności”, „pielęgniarki boją się mówić głośno”.

Wznoszono również hasła „zdejmij maseczkę” oraz „koniec z lockdownem”. Wśród maszerujących był m.in. brat byłego lidera Partii Pracy Jeremy’ego Corbyna, Piers.

Komisja ds. Równości i Praw Człowieka w Wielkiej Brytanii (EHRC) oświadczyła, że wprowadzenie paszportów szczepionkowych grozi dyskryminacją niektórych grup i mogą stworzyć „dwuwarstwowe społeczeństwo, w którym tylko niektóre grupy będą mogły w pełni korzystać z przysługujących im praw”, zaś wprowadzenie powszechnej polityki obowiązkowych szczepień byłoby „prawdopodobnie niezgodne z prawem”.

fot/@AliCat2329(tt)

Przewodnicząca EHRC Kishwer Falkner twierdzi, że osoby które nie mogą przyjąć szczepionki z powodów zdrowotnych muszą mieć łatwy dostęp do dokumentów dowodzących, że są z tego zwolnieni.

W liście otwartym adresowanym do premiera Borisa Johnsona, swój sprzeciw wyraziła grupa ponad 1200 anglikańskich, protestanckich i katolickich duchownych. W liście możemy przeczytać: „Ryzykujemy stworzenie społeczeństwa dwupoziomowego, medycznego apartheidu, w którym podklasa ludzi, którzy odmawiają szczepień, jest wykluczona z istotnych obszarów życia publicznego”. 

„Ten program ma potencjał, aby doprowadzić do końca liberalnej demokracji, jaką znamy i stworzyć państwo nadzoru, w którym rząd wykorzystuje technologię do kontrolowania pewnych aspektów życia obywateli. Jako taki, stanowi on jedną z najbardziej niebezpiecznych propozycji politycznych w historii brytyjskiej polityki” – czytamy w liście duchownych liderów.

źródło;dailymail.co.uk/vaticannews.va