31 maja 2021

Internetowy second hand Sellpy, otwiera swoje siedziby w 20 kolejnych krajach europejskich

Szwedzki internetowy sklep z używanymi rzeczami Sellpy, jeden z najszybciej rozwijających się segmentów rynku w branży modowej którego większościowym właścicielem jest gigant modowy H&M poinformował, że otwiera swoje siedziby w 20 kolejnych krajach europejskich.

Początki firmy sięgają roku 2014 w Szwecji, następnie w 2020 r. ruszył w Niemczech, a w 2021 r. w Holandii i Austrii. Firma nie poinformowała w których krajach będzie dalej działać ale już wiemy że będzie korzystać z Polskiego magazynu sieci H&M w Poznaniu.

Firma H&M zainwestowała ponad 20 milionów euro (24,38 miliona dolarów) w start-up Sellpy i obecnie jest właścicielem około 70% firmy. H&M kupiła swój pierwszy pakiet akcji Sellpy już w 2015 roku. Start-up jest prężnie działającym podmiotem z dużymi możliwościami, obsługuje cały proces sprzedaży produktów począwszy od odbioru towaru z domów sprzedawców, po zdjęcia, sprzedaż, wysyłkę i dostawę. 

Firma poinformowała, że łącznie na ich platformie sprzedano już ponad dziewięć milionów ubrań tym samym potwierdziła trend który w branży modowej już od lat prężnie rośnie w siłę że ubrania z drugiej ręki ze względu na rosnącą świadomość ludzi pochodzenia i trwałości ubrań jest strzałem w dziesiątkę. „Każda kupiona jako używana odzież oszczędza zasoby naszej planety. Popyt na naszych nowych rynkach szybko rośnie” – stwiedziła firma. Dodając:

„Popyt konsumencki na produkty z drugiej ręki nigdy nie był tak silny i jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku w branży mody. W czerwcu 2020 r. Sellpy zrobiło swój pierwszy międzynarodowy krok i rozpoczęło działalność w Niemczech, a w lutym tego roku rozszerzyło ją na Holandię i Austrię. Teraz uruchamia swój sklep internetowy w kolejnych 20 krajach Europy za pośrednictwem nowej strony internetowej sellpy.com”.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony europejskich klientów, Sellpy będzie również współpracować z globalnym łańcuchem dostaw H&M Group poprzez dostęp do nowoczesnego magazynu w Poznaniu. Wszystkie procesy związane z usługami obiegowymi Sellpy’ego będą obsługiwane przez zespół Global Logistics Region East Europe, część globalnego łańcucha dostaw H&M Group. – oświadczyła firma w swoim komunikacie.

Autor; K.M

Photo by Annie Spratt on Unsplash