4 czerwca 2021

Roland Garros - rosyjska tenisistka aresztowana za ustawianie wyników meczu

Yana Sizikova została aresztowana podczas French Open. Chodzi o podejrzenia o przekupstwie sportowym, zorganizowanego oszustwa i ustawienie wyniku meczu deblowego, który został rozegrany w 2020 roku.

Rosyjska tenisistka Yana Sizikova została aresztowana w Paryżu w związku z postępowaniem, które zostało wszczęte w październiku 2020 roku, w sprawie podejrzenia o ustawienie wyniku meczu deblowego podczas French Open. Chodzi o pojedynek, który stoczyła Yana Sizikova w parze z Madison Brengle przeciw Andreeą Mitu i Patricią Mari z Rumunii– podaje Reuters.

Prokuratura poinformowała, że ​​śledztwo skupiało się na podejrzeniach dotyczących właśnie tego jednego meczu Roland Garros w zeszłym roku. Niemiecka gazeta Die Welt i francuski dziennik sportowy L’Equipe podały w tym czasie podejrzane wzorce obstawiania w pierwszej rundzie meczu deblowego kobiet z 30 września 2020.

Le Parisien poinformował w piątek, że dziesiątki tysięcy euro (dolarów) zostało obstawionych u kilku operatorów w różnych krajach na wygraną Rumuńskich tenisistek.

Dochodzenie zostało wszczęte w październiku 2020 roku przez francuską jednostkę policji specjalizującą się w oszustwach bukmacherskich i ustawianiu meczów badając również podejrzane mecze na niższych rangach profesjonalnego tenisa.

Francuska Federacja Tenisowa oświadczyła, że ​​nie może dostarczyć dalszych informacji, ponieważ dochodzenie jest w toku.

26-letnia Sizikova zajmuje 101. miejsce w światowym rankingu deblowym i ma na swoim koncie wygrany turniej WTA w grze podwójnej. Została aresztowana w czwartkowy wieczór podczas obecnej edycji Rolanda Garrosa.

Autor; K.M

Photo by Valentin Balan on Unsplash

____________________________________