10 czerwca 2021

„Pływające supermarkety” Nestlé w odległej części Amazonii zwiększyły wskaźnik otyłości o ponad 150 procent

Siedmioletnie dzieci mieszkające w odległej części Amazonii walczą obecnie z otyłością i cukrzycą po tym jak do regionu wprowadzono przetworzoną żywność. Całą sytuacje i przyczynę tych problemów ujawnił dr Chris van Tulleken w nowym filmie dokumentalnym BBC.

Nowy film dokumentalny BBC zdemaskował działania firmy Nestlé które miały na celu wprowadzenie w tym dziewiczym terenie toksycznej żywności, powodując epidemię dziecięcej otyłości.

Aby uzależnić rdzenną ludność z dżungli Ameryki Południowej od fast foodów, Nestlé wysyła „pływające supermarkety” wypełnione przetworzonym, wysoce uzależniającym śmieciowym jedzeniem, które od 2002 roku zwiększyły wskaźnik lokalnej otyłości o ponad 150 procent.

Dzięki tym praktykom dzieci już w wieku siedmiu lat walczą z chorobami „pierwszego świata”, takimi jak otyłość i cukrzyca. To z kolei przynosi korzyści również Big Pharma, kierując całą nową generację i rynek wprost do dożywotniego uzależnienia od farmaceutyków.

Zatytułowany: „Czym karmimy nasze dzieci?” dokument przygląda się bliżej wpływowi żywności „dla dzieci” na ciało, takiej „żywności” jak nuggetsy z kurczaka, pizza, słodycze, lody czy mrożonki.

Okazuje się, że takie pokarmy powodują ospałość, niepokój, mózg zaczyna nieustannie łaknąć niezdrowego jedzenia w taki sam sposób, jak osoba uzależniona od papierosów, alkoholu lub narkotyków. Występuje nawet uszkodzenie mózgu, podobne do skutków spożywania alkoholu.

W niektórych najbardziej odległych rejonach Brazylii dzieci stają się coraz bardziej otyłe, mówi Lizete do Carmo Tenório Novaes, dyrektorka szkoły. Bezpośrednio przypisuje tę epidemię pływającym supermarketom Nestlé.

„Byłem w Amazonii kilka razy jako lekarz, dziesięć czy dwanaście lat temu, w dość odległych miejscach i naprawdę po prostu nie pamiętam, żebym kiedykolwiek widział kogoś z nadwagą” – powiedział Chris van Tulleken.

Eksportowanie standardowej amerykańskiej diety do innych krajów zabija dzieci na świecie

Do niedawna większość jedzenia spożywanego przez Amazończyków była minimalnie przetworzona. W przeszłości ludzie jedli głównie ryby, krewetki, czerwone mięso, kurczaki i inną świeżą żywność. W związku z tym prawie nikt w regionie nie miał nadwagi ani otyłości.

Teraz młodym mężczyznom, takim jak Leo, który występuje w filmie, rosną na przykład kobiece piersi, a nie tkanka mięśniowa.

Tak się dzieje, gdy ludzie przestawiają się z diety naturalnej na dietę składającą się z rafinowanego cukru, przetworzonej mąki, chemicznych barwników, sztucznych konserwantów i innych toksyn.

Van Tulleken natknął się również na lokalną organizację kościelną, która stara się pomóc w walce z epidemią otyłości, ucząc mieszkańców, a zwłaszcza małe dzieci, jak ważne jest unikanie przetworzonej żywności. Jest to często walka z wiatrakami gdyż niezwykle trudno przekonać dzieci aby zrezygnowały ze swoich ulubionych smakołyków.

Tak zwana „standardowa dieta amerykańska”, znana również jako SAD, jest prawdopodobnie najgorszą rzeczą, jaka kiedykolwiek przydarzyła się kulturze Amazonii. Przyszłe pokolenia Amazończyków są obecnie narażone na łatwo dostępne śmieciowe jedzenie, uzależniając i przyczyniając się do chorób i otyłości.

„Chcemy to kontrolować i powstrzymać postęp” – powiedziała mama bohatera filmu – Leo o problemie otyłości w okolicy, który na szczęście nie jest jeszcze – i miejmy nadzieję, nigdy nie będzie – normą.

źródło; dailymail.co.uk/

Photo by v2osk on Unsplash

_____________________________