6 lipca 2021

Niezaszczepieni cudzoziemcy nie będą mogli wjechać do Indonezji

Od 6 lipca 2021 r. wszyscy cudzoziemcy podróżujący do Indonezji muszą okazać kartę szczepień potwierdzającą, że są w pełni zaszczepieni przeciw C-19, okazać negatywny wynik PCR i wyrazić zgodę na poddanie się ośmiodniowej kwarantannie - poinformował rząd w oświadczeniu w niedzielę.

Cudzoziemcy, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19, nie będą mogli przekroczyć granicy z powodu rozprzestrzeniającego się wariantu Delta – poinformowały władze.

Rząd ogłosił, że oprócz szczepień zagraniczni podróżni zostaną przebadani pod kątem Covid-19 tuż po przybyciu i przed zwolnieniem siódmego dnia z 8- dniowej kwarantanny tylko pod warunkiem negatywnego wyniku testu. Kwarantanna została zwiększona z poprzednich 5 dni z powodu pojawienia się zmutowanego szczepu.

Obywatele Indonezji powracający do domu nie muszą być zaszczepieni, ale muszą przedstawić dowód negatywnego wyniku testu na Covid-19 i przejść 8-dniową kwarantannę którą będą mogli opuścić tylko wtedy, gdy podczas ostatniego testu uzyskają negatywny wynik na obecność wirusa. Indonezyjczycy będą mogli również otrzymać pierwszą dawkę szczepionki Covid-19 przed zwolnieniem z kwarantanny.

Dyplomaci i urzędnicy zagraniczni na szczeblu ministerialnym są zwolnieni z tej zasady.

„Średnia inkubacja wariantów SARS-CoV-2 Delta wynosi cztery dni. Tak więc ośmiodniowy okres kwarantanny obejmuje dwukrotnie średni okres inkubacji wirusa” – napisało ministerstwo w oświadczeniu.

„Połączenie testów kwarantanny i testów wejścia-wyjścia (dni 1 i 7) może zapobiec transmisji po kwarantannie, z prawdopodobieństwem transmisji mniejszym niż 0,25 procent” – napisało ministerstwo.

Od początku pandemii w zeszłym roku Indonezja zgłosiła ponad 2,2 miliona infekcji Covid-19 i ponad 60 000 zgonów związanych z koronawirusem. Liczba przypadków wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca, co według lokalnych urzędników wynika z bardziej zaraźliwego wariantu Delta.

źródło; jakartaglobe.id

Photo by Maybritt Devriese on Unsplash