9 lipca 2021

Luksus w chmurach - Shanghaj otwiera najwyżej położony hotel na świecie

Największa państwowa grupa hotelarsko-turystyczna w Chinach Jin Jiang International Hotels, otworzyła w Shanghaju „J Hotel”, który jest najwyżej położonym hotelem na świecie. Został otwarty dla zamożnych gości 19-ego czerwca br. i cieszy się ogromnym powodzeniem. Hotel zajmuje ostatnie piętra chińskiego Shanghai Tower, mierzącego aż 632 metry i będącego drugim najwyższym wieżowcem na świecie zaraz po Burdż Chalifa w Dubaju.

zdjęcie/źródło; jhotel-shanghai.com

W Hotelu znajduje się łącznie 165 zapierających dech w piersiach pokoi. 34 z nich to apartamenty. Są rozmieszone na piętrach od 86 do 98 i dostępne w dwóch metrażach: 62 i 380 metry kwadratowe.

Goście przebywający w hotelu są rozpieszczani całodobową obsługą, mają osobistego lokaja, zestawy kosmetyków najbardziej cenionych światowych marek takich jak Hermes czy Diptyque, luksusowe spa i kryte baseny.

Nie można zapomnieć o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie o niesamowitym widoku, który czeka na gości. Jest on ukoronowaniem luksusu, jakim wręcz ocieka cały obiekt.

Wystrój hotelu łączy w sobie wiele dziedzin sztuki i kultury. Podczas projektowania luksusowych pokoi połączono styl pałacowy z nowoczesnym.

Bardzo ważną rolę odgrywa w hotelu również chińska kultura. Połączenie tego wszystkiego w całość tworzy coś, czego goście mają nie zapomnieć do końca życia.

Ma to na celu połączenie nowoczesnego, luksusowego hotelu z tradycyjnym chińskim hotelarstwem. Wszystko po to, by zapewnić jak najlepsze wrażenia, najnowsze rozwiązania, technologie i usługi połączone z tradycją i smakiem.

Koszt, z jakim trzeba się mierzyć przy wynajęciu pokoju z J Hotel jest adekwatny do standardu, jaki jest oferowany. W ofercie są zarówno tańsze jak i droższe pokoje.

Noc w najtańszym pokoju kosztuje 557 dolarów (około 2 tysiące złotych). Najdroższy z nich wiąże się z wydatkiem… 10 tysięcy dolarów (39 tysięcy złotych).

Wynajmując najdroższy z pokoi mimo podstawowych luksusów mamy do dyspozycji również chiński zestaw do parzenia kawy, możliwość skorzystania z gabinetu i porady fizjoterapeuty, prywatną garderobę czy… wannę w kształcie kwiatu magnolii.

Hotel oferuje swoim gościom nie tylko niesamowitą wygodę i luksus, ale i różnorodność w wyborze jedzenia. Na terenie obiektu znajduje się 7 restauracji serwujących dania z różnych stron świata. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet ten najbardziej wymagający.

Na rynku hotelarskim trwa zacięta walka o miano najwyższego hotelu. Według Księgi Rekordów Giunnessa od 2018 jest nim wysoki na 356 metrów Hotel Gevora. Tuż za nim jest jednak wciąż będący w trakcie budowy Ciel Tower.

Budowla ma mierzyć 360,4 metra, czyli niespełna 5 metrów więcej. J Hotel nie ma możliwości zdobycia tego rekordu, ponieważ według zasad w pobiciu rekordu brane są pod uwagę jedynie budynki używane w całości jako hotel.

Jin Jiang nie dąży jednak do pokonania rekordu. Największa tego typu korporacja w Chinach i druga na świecie ma do zaoferowania o wiele więcej niż jedynie luksusowy hotel. Grupa świadczy również usługi cateringowe, turystyczne czy transportowe. Trzeba jednak przyznać, że nowopowstały hotel robi ogromne wrażenie.

Autor; Natalia Malessa

Link do galerii hotelu; https://www.jhotel-shanghai.com/en/shanghai-gallery/