4 sierpnia 2021

Duchowny zaszył sobie usta przed siedzibą brytyjskiej spółki News UK

71-letni duchowny Tim Hewes z demonstracyjnie zaszytymi nicią ustami usiadł a później położył się na chodniku przed drzwiami do firmy miliardera Ruperta Murdocha w Londynie. Hewes w rękach trzymał tabliczkę z napisem: "Murdoch - najbardziej destrukcyjny dla planety człowiek".

Był to akt protestu przeciwko negowaniu zmian klimatycznych przez potentata medialnego Ruperta Murdocha. 

90-letni Murdoch jest właścicielem medialnego imperium News Corp. i Fox Corporation. Posiada też wiele wydawnictw medialnych w Australii i Wielkiej Brytanii.

Hewes zaznaczył, że działania Murdocha bagatelizują problem klimatyczny świata i powodują ignorancję do zachodzących zmian klimatycznych i ich przyczyn w działalności człowieka.

Całą winę według Hewesa ponosi właśnie Murdoch, który poprzez swoje wpływy na światowe rządy doprowadził do braku konkretnych działań w walce ze zmianami klimatu i globalnym ociepleniem.

„Zaszywam usta, aby zademonstrować straszliwe i brutalne spustoszenie, jakie działania Murdocha zebrały na świecie i symbolicznie uwidocznić tę prawdę. Obecnie na całym świecie jest mnóstwo ludzi, którzy nie mają głosu i cierpią z powodu kryzysu klimatycznego. Nauka o klimacie i prawda zostały wyciszone, a ci, którzy cierpią, nie są wysłuchani. Próbowałem wszystkiego w inny sposób, aby zakończyć wpływy i szaleństwo reprezentowane przez Ruperta Murdocha i jego zaprzeczenie kryzysowi klimatycznemu”.

– Powiedział Hewes w oświadczeniu opublikowanym przez Christian Climate Action na instagramie.

Po dwóch godzinach mężczyzna zakończył swoj protest i usunął „szwy”.

Hewes jest członkiem Christians Climate Action, czyli chrześcijańskiej gałęzi grupy Extinction Rebellion. 

Autor; K.M