3 września 2021

Aplikacja Telegram przekroczyła miliard pobrań

Telegram stał się najnowszą aplikacją, która przekroczyła miliard instalacji na całym świecie. Sukces Telegrama na rynku jest spowodowany wzrostem cenzury w mediach społecznościowych oraz niedawnej zmianie polityki prywatności komunikatora WhatsApp.

Telegram przekroczył miliard pobrań na całym świecie 27 sierpnia 2021 roku, dołączając tym samym do takich gigantów jak WhatsApp, Messenger, Facebook, Instagram, Spotify, Netflix i Snapchat. 

Według danych, aplikacja osiągnęła 214,7 mln instalacji w pierwszej połowie 2021 roku, uzyskując 62-procentowy roczny wzrost od 2020 r., kiedy liczba pobrań wynosiła 133 mln. 

Aplikacja do przesyłania wiadomości została uruchomiona pod koniec 2013 roku, i konkuruje z WhatsApp i Messengerem Facebooka. 

Największym rynkiem dla Telegrama są Indie – 22 % instalacji, Rosja – 10 %, Indonezja – 8 % wszystkich pobrań.

Chociaż podane liczby nie reprezentują aktywnej bazy użytkowników Telegrama, w zeszłym roku aplikacja podała, że ​​ma prawie 500 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Oprócz tradycyjnych wiadomości tekstowych, Telegram umożliwia też przesyłanie krótkich wiadomości głosowych, zdjęć, filmów, plików lub udostępnianie swojej aktualnej lokalizacji. Oprócz tego, komunikator oferuje też prowadzenie rozmów głosowych, również grupowych, tworzenie grup i kanałów publicznych – niektóre z nich mają już po kilkaset tysięcy członków.

Photo by Christian Wiediger on Unsplash

__________________________