7 września 2021

Victor Orbán: masowa migracja prowadzi do zaburzeń społecznych

Węgierski przywódca ostrzega, że ​​napływ islamu zniszczy dziedzictwo kulturowe Europy.

Premier Węgier Viktor Orbán przemawiając podczas dyskusji na Konferencji Bled Strategic Forum stwierdził, że masowa migracja z krajów muzułmańskich nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Dodając, że „należy powstrzymać migrację”, aby zachować dziedzictwo kulturowe Europy. Węgierski przywódca jest zdania że masowa migracja prowadzi do zaburzeń społecznych, wzrostu przestępczości i terroryzmu a przejęcie Afganistanu przez talibów oznacza, że ​​zbliża się kolejny kryzys masowej migracji.

„Nie potrzebujemy outsiderów, ponieważ zmieniają skład europejskich społeczeństw, kulturowy wizerunek Europy, chrześcijański system rodzinny” – powiedział Orbán, argumentując że większość migrantów stanowi społeczność muzułmańską.

Orbán jest zdania że Unia Europejska powinna oddać pełną władzę poszczególnym państwom do kontrolowania własnych granic, ostrzegając że spadek liczby rdzennych mieszkańców Europy jest „chorobą”, a zastępowanie populacji poprzez masową migrację stanowi „demograficzne samobójstwo”.

Raport Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych ostrzega, że kryzys uchodźczy w Afganistanie w 2021 r. może sprawić, że kryzys uchodźczy z 2015 r. będzie wyglądać jak „geopolityczny spacer po parku”. Nawet czołgi nie będą w stanie zatrzymać dużej fali uchodźców afgańskich zmierzających na kontynent.

Bled Strategic Forum które odbyło się na przełomie 31 sierpnia – 3 września 2021r jest coroczną międzynarodową konferencją organizowaną od 2006 roku. To platforma do wyrażania sprzecznych opinii na temat współczesnego społeczeństwa i jego przyszłości skupiająca liderów Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Źródło; Summit

__________________________