8 września 2021

Pielęgniarka stworzyła żyrandol z pustych fiolek po szczepionce

Na facebooku pojawił się post, ukazujący żyrandol w iście ludwikowskim stylu wykonany z pustych fiolek po preparacie Moderna.

Źródło zdjęcia; Boulder County Public Health/fb

Żyrandol stworzyła Laura, pielęgniarka ze Stanów Zjednoczonych zadziwiając internautów swoją kreatywnością. Żyrandol składa się z kilku warstw i oprócz pustych fiolek ozdobiony został kryształkami dzięki czemu lśni jak ze sklepu.

Zdjęcie opublikowała strona Boulder County Public Health, post został udostępniony 24 tysięcy razy, uzyskał 30 tys. reakcji i ponad 6,4 tys. komentarzy.

Żyrandol przez część zachwyconych internautów okrzyknięty został współczesnym dziełem sztuki.

W poście zacytowano słowa pielęgniarki: „Jako pielęgniarka zdrowia publicznego w hrabstwie Boulder byłam świadkiem niewyczerpanych wysiłków pracowników służby zdrowia i wolontariuszy, którzy pomagali w szczepieniu mieszkańców hrabstwa Boulder. Zostałam zainspirowana do ponownego przeznaczenia setek fiolek szczepionki Moderna i stworzenia tego „Światła Uznania”. Ma ono na celu uhonorowanie i okazanie wdzięczności wszystkim tym, którzy pomogli utrzymać ludzi przy życiu, poprzez otrzymanie szczepionki, aby chronić siebie i innych, troszcząc się o osoby cierpiące na COVID lub pomagając w szczepieniach. Wszyscy jesteśmy połączeni w tym wysiłku. Niech po tylu stratach, niepewności i niepokoju światło da nadzieję na lepszą przyszłość”.

Oprócz wielkiego uznania i podziwu nad współczesnym „dziełem sztuki” pojawiły się komentarze krytyczne;

„To jest cholernie niepokojące. Dla mnie oznacza to liczbę zgonów i działań niepożądanych, takich jak paraliż, porażenie, zapalenie mięśnia sercowego itp. Nie masz z czego być dumna”.

„Jestem przerażony, że ludzie komentują „piękne” i „arcydzieło”. To jest wręcz ohydne i niebezpieczne. Miej trochę klasy i taktu”.

„To jest najbardziej niepokojąca rzecz, jaką widziałem w tym tygodniu… „.

Jedna z internautek ma nadzieję że żyrandol znajdzie się w muzeum:

„Absolutnie oszałamiający! Bardzo kreatywne. Mam nadzieję, że kiedyś trafi do muzeum jako sposób na rozjaśnienie ciemnego miejsca w historii i pokazanie odporności naszych wspaniałych pracowników służby zdrowia”.

Inna internautka pochwaliła pielęgniarkę za recykling:

„Ale jestem pod wrażeniem, że ponownie wykorzystała użyty materiał, ponieważ nasze oceany cierpią z powodu odpadów. Więc dziękuję za recykling. Tylko gdyby wszystkim zależało na tym, by zakazać używanie plastiku, być może cała ta oszczędność przysłużyłaby naszym przyszłym pokoleniom”.

Ktoś inny napisał;

Piękny – i bonus: wyzwala wszystkich żałosnych, zabójczych antyszczepionkowców, z którymi ci biedni ludzie musieli sobie radzić, próbując wykonywać swoją pracę podczas pandemii!„.

_________________________