10 września 2021

"Takie będzie teraz nasze życie" - Izrael oferuje czwartą dawkę

Od końca sierpnia Izrael zgłasza najwyższy wskaźnik zakażeń koronawirusem na świecie, pokazując w ten sposób, że ani szczepionki, ani „paszporty szczepionkowe”, Green Pass nie są odpowiednim środkiem do ograniczenia lub zakończenia pandemii .

Izrael był światowym pionierem w masowych szczepieniach przeciw koronawirusowi a także we wprowadzeniu bardzo kontrowersyjnego „paszportu szczepień”. Niemniej jednak od końca sierpnia 2021 r. kraj zgłosił najwyższy wskaźnik infekcji koronawirusem na świecie (patrz wykres).

Ponadto Izrael był pierwszym krajem, który potwierdził „falę zawałów serca” i wzrost śmiertelności, nawet wśród młodych ludzi, już na początku czerwca 2021 r po przyjęciu preparatu.

W marcu SPR po raz pierwszy opisał „mroczną falę zawałów serca” i wzrost śmiertelności po szczepieniu w Izraelu. Na początku czerwca Izrael potwierdził, że szczepionki z mRNA mogą powodować zawały serca, zwłaszcza u młodych ludzi (u których jest to bardziej niezwykłe). 11 czerwca amerykański CDC ogłosił „pilne spotkanie” w celu omówienia zapalenia serca po szczepieniu (w szczególności młodych mężczyzn).

Poszczepienne zapalenie mięśnia sercowego może również dotyczyć sportowców i może prowadzić do nagłego zatrzymania akcji serca. Zarówno w Izraelu, jak iw Stanach Zjednoczonych śmiertelność poszczepienna młodzieży osiągnęła rekordowy poziom. We Włoszech, dziesięć dni po dopuszczeniu szczepionki Pfizera dla dzieci, 12-letnie dziecko zmarło w domu z powodu „nagłej choroby”, bez podania przyczyny medycznej.

Zgony poszczepienne zgłoszone do amerykańskiego systemu VAERS w latach 1990-2021 ( OpenVAERS )

Od 20 sierpnia w Izraelu „zielone przepustki” stały się obowiązkowe aby wejść do restauracji, publicznych basenów, muzeów lub innych miejsc publicznych poza parkami. GreenPass otrzymały osoby które zostały w pełni zaszczepione.

Walka izraelskiego rządu przeciwko wariantowi Delta

Obecnie w Izraelu oprócz wymogu przeprowadzania testów dla dzieci i osób, które nie są w pełni zaszczepione, w celu skorzystania z miejsc publicznych Izrael będzie wymagał od wszystkich nauczycieli posiadania Zielonej Przepustki do pracy. 

Izrael nałożył surowsze wytyczne dotyczące wjazdu do kraju.

Cudzoziemcy nie mają obecnie wstępu do kraju bez specjalnego zezwolenia i wykonania licznych testów. Izraelczykom nie wolno latać do krajów z czerwonej listy takich jak Hiszpania, Brazylia i Meksyk bez zezwolenia specjalnej komisji. Ci, którzy już przebywają w krajach listy „czerwonej”, a także Izraelczycy w krajach „pomarańczowych”, takich jak USA, Francja i Niemcy, muszą przejść kwarantannę po powrocie do Izraela, nawet jeśli zostali wcześniej zaszczepieni.

Ponad 1,3 miliona osób z populacji 9,3 miliona otrzymało trzecią dawkę preparatu Pfizer, mimo tego wiele osób zachorowało.

Co więcej, kraj zaczął oferować czwartą szczepionkę.

Prof. Salman Zarka, oświadczył że wirus zostanie w społeczeństwie na zawsze i czas przygotować się na kolejną dawkę „przypominającą”. – Biorąc pod uwagę, że wirus jest tutaj i tutaj pozostanie, musimy przygotować się na czwartą dawkę – powiedział prof. w izraelskim radiu.

„Takie będzie teraz nasze życie” – dodał zaznaczając że kolejne dawki powinny być wykonywane preparatami dającymi odporność na nowe warianty wirusa.

Tamtejsi wirusolodzy otwarcie mówią, że ludzie powinni spodziewać się częstszego otrzymywania nowej szczepionki przeciwko wirusowi – „co pięć do sześciu miesięcy”. 

Ministerstwo Zdrowia Izraela podało, że „zielona przepustka” straci ważność sześć miesięcy po otrzymaniu drugiej lub trzeciej dawki, co może sugerować, że czwarta dawka może być podana w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Autor; K.M

Źródło; https://swprs.org/covid-vaccine-adverse-events/

Photo by Adam Kring on Unsplash

________________________