12 września 2021

Ray-Ban Stories - nowe inteligentne okulary Facebooka

Ray-Ban Stories - tak nazywa się nowy gadżet facebooka opracowany we współpracy z EssilorLuxottic i Ray-Ban, poinformowała firma na swojej stronie internetowej.

Inteligentne okulary „smart” to dzieło wykorzystujące nowe zminiaturyzowane technologie, które na co dzień wykorzystujemy w smartfonach. Gadżet waży około pięć gramów, czyli więcej niż oryginalne okulary tej marki.

Okulary można kupić w USA, Australii, Kanadzie, Irlandii, Włoszech i Wielkiej Brytanii, ceny zaczynają się od 299 USD i będą dostępne w 20 różnych wzorach, pięciu kolorach oprawek i indywidualnie dopasowanych soczewek.

Inteligentny gadżet wyposażony jest w dwa aparaty o rozdzielczości 5 megapikseli, co pozwala na robienie zdjęć i filmów nawet przez 30 sekund za pomocą przycisku lub asystenta głosowego Facebooka. Umożliwiają również udostępnianie plików, słuchanie muzyki i wykonywanie połączeń.

Urządzenie zostało również wyposażone w trzy mikrofony i głośnik, a synchronizacja ze specjalną nową aplikacją Facebook View umożliwia przesyłanie nagrań bezpośrednio do portali społecznościowych jak Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger, TikTok, Twitterczy Snapchat, możliwe jest również zapisywanie filmów czy zdjęć w telefonie i ich późniejszą edycję.

Przewodowa lampka LED podczas nagrywania jest włączona, aby osoby znajdujące się w pobliżu wiedziały, kiedy użytkownik robi zdjęcie lub nagrywa wideo.

Inteligentne okulary Ray-Ban Stories to pierwszy produkt, który powstał w wyniku wieloletniej współpracy Facebooka z EssilorLuxottic.

Photo by Hari Nandakumar on Unsplash

_________________________