24 września 2021

Wojna na ulicach Melbourne

Od poniedziałku w Melbourne w Australii trwają protesty robotników budowlanych których rząd zmusza do przyjęcia preparatu na Covid jeżeli chcą nadal pracować.

fot/źródło;Twitter

Po tym, jak władze zamknęły przemysł budowlany w Melbourne na dwa tygodnie, aby zmusić pracowników do zaszczepienia się, gniew ludzi tylko się nasilił. Co dzień widać jak nastroje społeczne coraz bardziej się radykalizują. Władze twierdzą że częste przemieszczanie się budowlańców może przyczynić się do transmisji koronawirusa i postawiły sprawę jasno: przed 5 października pracownicy budowlani muszą otrzymać przynajmniej jedną dawkę preparatu przeciwko C-19 aby nadal pracować. 

Demonstracje trwają od poniedziałku, a liczne filmy w mediach społecznościowych ilustrują, jak ludzie są zirytowani i oburzeni faktem zmuszania ich do przyjęcia preparatu, ponadto brutalność policji w stosunku do protestujących mrozi krew w żyłach. Do pracowników budowlanych strzelano z gumowej amunicji oraz użyto siły.

„Moja czaszka jest pęknięta”, powiedział jeden z mężczyzn nagrany na filmie, leżąc na ziemi z głową zalaną krwią po tym jak policja złamała mu czaszkę. Niektóre źródła podały że mężczyzna wkrótce zmarł.

„The Australian” tak przedstawia całą sytuację;

„Przebrani za budowlańców od dwóch dni niszczą radiowozy, atakują policjantów, rzucają butelkami i kamieniami i wykrzykują wulgarne hasła na temat szczepień. Sparaliżowali Melbourne, w tym główne arterie i mosty. Policja była zmuszona użyć gazu pieprzowego i granatów dymnych, pogrążając jedno z największych miast Australii w chaosie”

Daniel Andrews, premier stanu Victoria skomentował;

– Nie ma usprawiedliwienia dla okropnego zachowania, które widzieliśmy w naszym mieście w ciągu ostatnich dwóch dni – powiedział. – Szczepienia są naszą jedyną drogą wyjścia z pandemii. Nie mamy innego wyjścia. Zaszliśmy już za daleko, aby teraz zawrócić”.

Władza Australii wprowadza Nowy Porządek Covidowy, w mediach australijskich można usłyszeć od polityków następujące stwierdzenia:

„Innym niebezpiecznym miejscem jest to które uznalibyśmy za najbezpieczniejsze na świecie; nasz własny dom. Słyszeliście już Państwo że sporo ludzi zaraziło się wirusem we własnym domu. W stosownym czasie podamy więcej szczegółów. Dom to miejsce bezpieczne a zarazem niebezpieczne. Musimy traktować ten Nowy Porządek Świata, nowy porządek covidowy z najwyższą ostrożnością nawet we własnym domu

„Jeżeli nie chcesz się zaszczepić, siedź w domu i nie wychodź. Jeśli chcesz móc wyjść z domu, wyjechać na wakacje, podróżować po kraju i za granicę, pograć w piłkę, przytulić ukochaną osobę i móc znowu uścisnąć komuś dłoń- musisz się zaszczepić. Obiecaliśmy Wam że gdy zaszczepimy społeczeństwo , lockdowny nie będą już potrzebne ale to nieprawda”.

„80% wskaźnik wyszczepienia podwójną dawką oznacza, że możemy być bardziej wolni niż teraz to pewne. Ale czy to znaczy że możemy zapomnieć o kodach QR? Absolutnie nie. Jesteśmy w trakcie opracowywania planu jak będzie wyglądało życie przy 80% wskaźniku wyszczepienia”.

„Wszyscy musicie się podporządkować nakazom policji. Jeżeli ktoś z waszej rodziny lub znajomych łamie przepisy, donieście na niego. Jak z przyjemnością poinformował zastępca komisarza policji, pan Worboys, tysiące ludzi codziennie dzwoni na policję i donosi na innych. Róbcie tak dalej. Jeżeli chodzi o wczorajsze protesty jestem nimi absolutnie zniesmaczona. Złamały mi serce. Miliony Australijczyków pokornie przestrzega zaleceń, i łamie mi serce jak wielu ludzi ma w pogardzie swych współobywateli, pomyślcie tylko. Każda z tych nielegalnie protestujących osób ma też swoich bliskich. Wracają do domu i ryzykują zarażenie swych najbliższych wirusem”.

„Musicie się przyzwyczaić do szczepień na Covid, będą one z nami w przyszłości. Covid może zostać z nami na zawsze. Może w przyszłości będziemy mieć jeszcze lepsze szczepionki obejmujące cały świat”.

Policja chodzi od drzwi do drzwi i pyta o planowane protesty.

W udostępnionym w mediach społecznościowych filmie widać trzech australijskich policjantów którzy odwiedzili mężczyznę, w jego domu w celu przeprowadzenia „kontroli stanu zdrowia”. Policja zadaje pytania czy planuje wziąć udział w trwających protestach lub czy zna kogoś, kto planuje protestować i czy brał udział w protestach w przeszłości. – Czy brałeś udział w jakimś proteście w przeszłości? – zapytał policjant. „Nie, nie odpowiem na to, inaczej by was tu nie było” – mówi mężczyzna. „Właściwie chciałbym wiedzieć, skąd masz ten adres” – powiedział mężczyzna do policji. Dodatkowe pytanie policjantów brzmiało:– Czy chcesz nam coś jeszcze powiedzieć, aby zapewnić bezpieczeństwo publiczne?

Informowano również o wyłączeniu internetu w stanie Victoria a media społecznościowe blokują relacje na żywo.

Premier Australii w ramach walki z wirusem wprowadziła zero kompromisów. Oto dlaczego: wykonano rekordową liczbę 82 tysięcy testów, wykryto 111 przypadków i mamy już trzeci zgon w kraju od czasu pojawienia się wariantu delta; 80-letni mężczyzna z południowo-wschodniej części kraju. Z tego powodu w Sydney zamykamy sklepy, otwarte będzie tylko kilka większych sieci. Zamykamy budowy w całym mieście. Zamknięte zostanie 110 dzielnic, co oznacza że 900 tys mieszkańców nie będzie mogło wyjść z domu nawet do pracy. – powiedziała na antenie dziennikarka 9News.

Australia stała się swoistym więzieniem od 22 miesięcy. Kraj jeszcze niedawno uznawany za jedno z najlepszych miejsc do mieszkania na świecie stał się gettem z nakazami i zakazami rodem z reżimu komunistycznego. Wszystko w imię zdrowia i dobra obywateli. Pytanie, czy jest tam wystarczająco dużo osób aby przeciwstawić się rodzącej tyranii?.

Dziś wszyscy jesteśmy Australijczykami.

__________________________