6 października 2021

Lekarze w Niemczech domagają się zakończenia działań „antykoronowych”

Główne organizacje zakontraktowanych lekarzy w Niemczech domagają się natychmiastowego zakończenia działań „antykoronowych” i zakończenia „retoryki horroru i polityki paniki”.

Na zjeździe delegatów niemieckich lekarzy kontraktowych zastępca dyrektora Kassenärztlichen Bundesvereinigung (KBV, krajowe stowarzyszenie lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego) dr Stephan Hofmeister oraz prezydent dr Andreas Gassen zażądali zakończenia polityki antycovidowej w Niemczech i końca „polityki paniki i retoryki horroru”.

Niemieccy lekarze uważają, że wszyscy ludzie, którzy chcieli się zaszczepić, już to zrobili:    

„O ile nie staramy się narzucić szczepień – a z mojej strony jest to dokładnie to, czego nie chcę – nie ma jednej politycznej alternatywy: apelujemy o zniesienie wszystkich ustalonych ograniczeń przez państwo” – powiedział dr Hofmeister.

Komunikat prasowy KBV stwierdza: „Każdy, kto chce się zaszczepić, ma taką możliwość. Teraz nie jest to już decyzja państwa: każdy musi decydować indywidualnie dla siebie ”. Według dr Hofmeistera sondaże wskazują, że im silniejsza jest presja polityczna, tym więcej ludzi odmawia jakichkolwiek szczepień w proteście. „To niezdrowe zamieszanie” – powiedział, domagając się zaprzestania tej polityki strachu.

Jeśli chodzi o zastrzyki przypominające, Hofmeister kontynuował: „Próbujemy nadrobić spadek liczby szczepień, oferując dawki przypominające”, ale, jak powiedział, brakuje naukowych dowodów na ich przydatność. „My, lekarze, mielibyśmy znacznie mniej dyskusji z naszymi pacjentami, gdybyśmy zamiast ministrów zgłaszających niejasne „zwiększone bezpieczeństwo”, mieli poważne, oparte na dowodach zalecenia dotyczące użyteczności tych przypomnień”.

Prezydent KBV, Andreas Gassen wezwał do zniesienia wszystkich środków antykoronowych: „Bez określenia dokładnego terminu wciągniemy się w niekończącą się pandemię”.

Co ciekawe, niemieckie Ministerstwo Zdrowia odmówiło odpowiedzi na prośbę gazety Business Insider – która następnie przesłała pytania na piśmie – o skomentowanie tych oświadczeń niemieckich lekarzy. Typowa arogancka narracja, jakże zbieżna w niemal wszystkich krajach.

Autor; Roman Pleszyński

Photo by Hush Naidoo Jade Photography on Unsplash

____________________________