6 października 2021

Miss Holandii rezygnuje z finału konkursu Miss World w Portoryko

Dilay Willemstein zrezygnowała z reprezentowania Holandii na wyborach Miss World w Portoryko. 21-letnia modelka odmówiła przyjęcia preparatu przeciwko koronawirusowi.

fot/dilayw/instagram

Warunkiem przystąpienia do konkursu piękności jest przyjęcie preparatu na co Willemstein nie wyraziła zgody.

„Kochani, informuję że nie będę reprezentować Holandii w Puerto Rico na dużej scenie Miss Świata. Po części wynika to z obowiązku szczepień, osobiście jeszcze nie jestem na to gotowa”. – napisała na swoim instagramie. W związku z tym Holandię będzie reprezentowała Lizzy Dobbe, która została wybrana Wicemiss World Netherlands.

Modelka stwierdziła, że wcześniej nie zdawała sobie sprawy z takiego obowiązku, a decyzję odkładała od dłuższego czasu.

Rzecznik konkursu potwierdził we wtorek wieczorem dziennikowi „Algemeen Dagblad” że przyjęto do wiadomości decyzję modelki.

Pod postem modelki ukazało się wiele komentarzy popierających jej decyzje:

„Dobrze że podejmujesz decyzje z serca, bardzo odważna decyzja w tym czasie”

„Dobra robota Dilay. Całkowicie rozumiem i bardzo dobrze, że nie dałaś się zmanipulować i podjęłaś własną decyzję. To czyni Cię zwycięzcą!”

„Poszanowanie. Na razie odłóż na bok takie marzenie. Tam, gdzie zamykają się jedne drzwi, otwierają się kolejne piękne drzwi”

„Jesteś piękną i mądrą dziewczyną, przykładem dla większości młodych ludzi, którzy zostają ukłuci tylko po to, by podróżować!”

„To sprawia, że ​​jesteś jeszcze piękniejszą osobą, stojącą za własnymi wartościami i wyborami”.

„Po prostu słuchaj swojego przeczucia. Jak zawsze mawiała moja babcia. Dziewczyno, jeśli czegoś nie jesteś pewna, nie rób tego!”

___________________________