8 października 2021

Klienci restauracji w Tajlandii skazani na 2 miesiące więzienia za picie alkoholu

Jak podaje The Bangkok Post klienci i pracownicy Lamer Restaurant & Karaoke w dzielnicy Muang w Nakhon Ratchasima pijący alkohol w restauracji zostali skazani na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 12 500 bahtów.

39 osób, klientów i pracowników, złapanych w restauracji serwującej alkohol i otwartej po ustalonych godzinach w środę wieczorem, zostało ukaranych grzywną w wysokości 12 500 bahtów i skazanych na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu.

Policja dokonała nalotu na restaurację około 22:30 w środę. Policja twierdzi, że w lokalu serwowano alkohol i grała muzyka na żywo, co stanowiło naruszenie zarówno prowincjonalnego nakazu, jak i dekretu stanu wyjątkowego.

Nakhon Ratchasima jest sklasyfikowana jako strefa „czerwona” ze względu na wysoki wskaźnik infekcji Covid-19. Sprzedaż i spożywanie alkoholu w restauracjach jest zabronione. A zgodnie z rozkazami awaryjnymi restauracje w „czerwonych” strefach muszą zostać zamknięte do godziny 21:00.

39 aresztowanych osób, przyznało się do winy i zostało skazanych przez sąd w Nakhon Ratchasima a władze planują podjęcie dalszych działań przeciwko właścicielowi lokalu.

Władze poinformowały opinię publiczną, że nie mają innego wyjścia, jak egzekwować obecne zasady Covid-19 i ścigać wszystkich „przestępców”. 

Photo by Amie Johnson on Unsplash

_________________________