8 października 2021

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie odbędą się bez zagranicznych widzów

Zgodnie z decyzją podjętą przez chińskich organizatorów Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2022 r. odbędą się bez udziału zagranicznych kibiców. Decyzję ogłosił Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Zaplanowane na 4-20 lutego 2022 roku Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie przyniosą wiele zmian i reguł które mają na celu ograniczyć liczbę infekcji COVID-19. Wytyczne będą obowiązywać w Chinach zarówno podczas igrzysk paraolimpijskich (4-13 marca). „Te zasady powstały po szeroko zakrojonych konsultacjach z międzynarodowymi ekspertami oraz władzami Chin” – poinformowano na oficjalnej stronie internetowej MKO.

Każdy w pełni zaszczepiony na COVID-19 przyjeżdzający uczestnik zostanie zwolniony z odbywania kwarantanny, choć mimo wszystko będzie podlegał licznym ograniczeniom dotyczącym przemieszczania się. Osoby niezaszczepione, będą musiały po przyjeździe przebyć 21-dniową kwarantannę. Chociaż sportowcy, którzy mogą uzasadnić, że nie zostali zaszczepieni ze względów medycznych, mogą zostać zwolnieni z kwarantanny.

Po przybyciu wszyscy sportowcy zostaną umieszczeni w ściśle „bąbelkowym” środowisku, które obejmie wszystkie miejsca związane z Igrzyskami Olimpijskimi, w tym stadion, zakwaterowanie dla sportowców i lokale gastronomiczne. Będą również musieli poddać się codziennym testom Covid-19, podobnie jak krajowi sportowcy i pracownicy w „bańce”.

Bilety będą mogli zakupić wyłącznie mieszkańcy Chin, którzy spełnią szereg wymagań sanitarnych.

Kolejne środki zapobiegawcze Covid-19 zostaną ogłoszone w przyszłym miesiącu. Fani otrzymali zakaz wstępu do niemal każdego miejsca na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020, które w wyniku pandemii zostały opóźnione o rok.

Photo by Vytautas Dranginis on Unsplash

_______________________